Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok nő miért gyerekszülésben...

Sok nő miért gyerekszülésben rivalizál egymással?

Figyelt kérdés

Nem mind, de nagyon sok :), ezt a saját környezetemben látom. Például vannak nők, akiknek lett egy új párjuk, történetesen olyan párjuk, akinek már az előző kapcsolatából/házasságából van gyereke. Az első amivel szinre "rálicitálnak" az előző asszonykára, hogy ők is szülnek. Egyiküktől olyat is hallottam, hogy "látod, az exe 2 lányt szület neki, mindig fiút akartam, nekem egyszerre sikerült a fiú, azt a k...át most eszi a fene).

Hozzáteszem, nem tinikről beszélünk, tehát érthető a gyerek iránti igény, de miért kell ezzel kapcsolatban rögtön felhozni az "elődöt"?

Nekem ez annyira fura, hogy pont a gyerekkel rivalizálnak, pedig annyi mindent kontraszt lehet, ami valóban büszkeségre adhatna okot, pélául iskolázottság, jó munkahely, menő vállalkozás, jobb lakhatás stbstb


2019. febr. 9. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:
És a félreértékesek elkerülése végett: csak azokról beszélek akik valóban felhozták az "előd" gyerekét, terhességét stb és érzhetően a fent említett dolog miatt
2019. febr. 9. 21:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem azért, mert hiába folyik a csapból is, hogy szülni mindenki tud, az még önmagában nem érdem, azért aki valaha szült már, az tudja, hogy hiába ez a természet rendje, azért ez igenis valamiféle siker. Nem maga a szülés aktusa, hanem minden, ami ehhez tartozik, a pár közös sikere.


ÉN legalábbis ezt látom magam körül is. Én olyan nőket ismerek, első fokú unokatestvérek egyébként, akik azon versengenek, hogy kinek születik fia, kinek "csak" lánya, ne adj' Isten ki az, aki többet tud szülni (hármat mondjuk, míg a másik csak egyet), ki az, aki könnyen teherbe esik, ki az, akinek küzdenie kell.



Másrészt meg a többség abban szeret rivalizálni, amiben könnyű a megmérettetés, még ha nincs is benne semmi ráció:)

2019. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Féltékenység. A gyerek tiszta bizonyíték rá, hogy volt szexuális aktus az ex és a párja között. Amit nem lát az ember,az nem fáj. De a gyerek látható, kézzel fogható bizonyíték erre, hogy valamikor azok ketten jóban voltak. Illetve nyilván az ember úgy gondolja ha gyerek van, az komoly kapcsolat. Így az agya mélyén ott lebeg, a gyerek nem garancia semmire, ha elhagyta a gyerekeit, minket is itt hagyhat. Nyilván ezen rúgozik, ha az én gyerekem több, mint az a gyerek, engem nem fog csakúgy ott hagyni meg a mi gyerekünket.
2019. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég találkoztam egy ilyennel, le is osztottam. Mondtam neki, hogy ez a fajta cívódása engem nem érdekel. Amúgy gondolom ösztönös, valahol a génekben van, mintegy körbepisilik a területüket.
2019. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmi mást nem ért el még az életében.
2019. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert máshoz nem értenek.
2019. febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert az iskolázottság, a menő vállalkozás stb. az nem megy mindenkinek, szülni viszont mindenki tud, így ez a legegyszerűbb.
2019. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!