Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Menet közben (2-3 év) át...

Menet közben (2-3 év) át lehet adni a GYES-t másnak? Ha igen mi a folyamata és kell indoklás?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Át én nem rég telefonáltam. A kisebbik re nem vagyok jogosult gyedre de a férjem felveheti ehhez viszont át kell adnom neki a nagy után járó gyest.

A hölgy azt mondta lemondó nyilatkozat kell nekem ő meg kitoli az igénylőlapot.

2021. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Kitölti
2021. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk a GYED-et adtam át két éves korukban (nekünk 3 évig jár), és természetesen semmi gond nem volt. Indokolni sem kell.
2021. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Átadni nem lehet. Lemondani lehet és másnak, konkrétan a másik szülőnek vagy a nagyszülőnek lehet átadni. Szomszéd Katineninek pl nem.
2021. jan. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: jesszus. Persze hogy értelemszerűen csak az igényelhet gyest a gyerek után, akit a jogszabály megjelöl. Az átadás meg ebben az értelemben azt jelenti, hogy egyik napig bezárólag még a kérdező kapja, a következő naptól kezdődően meg már egy másik személy. És ehhez az átadó nyilatkozata is kell.
2021. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!