Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a szülö ès tanító között...

Ha a szülö ès tanító között nézeteltérès van, mennyire jellemzö, hogy a gyermeken töltik ki és hàtrànyosan megkülönböztetik? Milyen indoklàst fogadnak el èvközbeni vagy évvégi iskolavàltàshoz amennyiben a gyerek jàr pórul ez miatt?

Figyelt kérdés

A tanito ellenàll mindenféle kommunikàcionak. Semmit nem tudok megbeszélni vele. Pl mikor hozom haza a kicsit nem köszön nekem vissza, mas szülövel beszél mintha ott sen lennék, de kihivja a gyermeket, ahogy atveszem, gyorsan elhuz.

Vagy màr most kezdeményezzek rendkivüli fogadooràt erröl, hogy a mi nezeteltérésünk miatt a gyermekemmel hogyan fog eljàrni?

1.o.


Kihez lehet fordulnom ha aggodom es lassan kikészülök teljesen? Naponta bögök, mert féltem a kicsit nagyon.

Most ez nem E-mail téma-ez az egy elèrhetösége van.


A gyermekem nem kap pozitiv megerösiteseket beszoktatàs alatt,feladatlapokat kapnak, azokat nem tölti ki, csak a kistarsairol mesel, ha kerdezem, egyetlen szobeli dicseretet sem tud emliteni, nemhogy piros pontrol beszelni vagy hasonlok mint màs gyerekek.


Ezek miatt en naponta élek rettegésben. Azt sem tudom kihez fordulhatnék.

De ilyen indokkal àt sem venné màs iskola.


Es plane a kistarsai miatt nem is akar sulit vàltani a kicsi, ö ezeket nem latja még àt hogy esetleg be van skatulyazva és elitelve. Miattam.



#1. osztály #szülöi aggodalom
2020. szept. 4. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%

Miért haragszik Rád ennyire a tanítója?

(Bármi miatt, akkor is méltatlan hozzá ez a magatartás, nem védeni akarom, de valami oka csak van.)

Az iskolaváltáshoz nem kell indoklás, csak találj egy másik iskolát, ahol fogadják. Ami néha nehéz.

Miért nem tölti ki a gyereked a feladatlapokat?

2020. szept. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Az online szülöin màr nézeteltérèseink voltak. Sok aprosàg.

Pl màs néven szolitott, en zokon vettem, es ez kiérzödött rajtam teljesen, erre meg ö sèrtödött meg hogy ne vàrjuk el hogy màr tudja mindenkinek a nevét.

Alairom igaza volt csak epp ezt nem humanusan hanem irritàlo hangnemben adta elö, csak nekem, amikor màshogy szolongatott, hirtelen rosszul esett nagyon es nem tudtam jol reagàlni.


Es végig hasonlok szülöin.

Félreértette, nem értette a kérdésem megint "érdekesen"reagàlta le.


A többi szülö elött is megalàzva érzem magam igy.


Mindenhol sok a gyerek ugy tünik, ezért is keresek nyomos indoklàst.


A feladatlapokat azert nem tölti ki(csak az elejét), mert még 6 èvesen nem kitarto, motivàlni és biztatni szükséges es olyankor ezen felbuzdulva szorgalmas.

Ellenkezö esetben, (se biztatàs se dicséret, lesz.rom hozzààllàs a gyerekhez)rà még demotivàloan hatnak.

2020. szept. 4. 18:33
 3/58 A kérdező kommentje:
Videochat konferencia volt a szülöi.
2020. szept. 4. 18:35
 4/58 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a tanítóval kellene beszélni. Úgyis lesz fogadó óra, ott köteles fogadni, nem zavarhat el. Ha nem jutsz vele semmire, akkor lehet panaszt tenni az igazgatónál és/vagy igazgatóhelyettesnél, de oda már kész, bizonyítható esetekkel célszerű érkezni, mert egyébként sajnos sok szülő akarja azért bemószerolni a pedagógust, mert rossz jegyet mert adni a nulla teljesítményre. Ezt most nyilván nem neked célzom, csak azért mondom, mert az ilyenek miatt, ha nincsenek konkrét, alátámasztott esetek, akkor nem fognak komolyan venni. Bár sokszor még úgy sem tudnak érdemlegeset cselekedni.

Ha nagyon elharapódzik a viszony, én előbb inkább osztályt váltanék, nem rögtön iskolát. Iskolaváltáshoz egyébként hivatalos indok nem kell, de a nem körzetibe nem kötelesek átvenni.

2020. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
83%
Magyaran hisztiztél és ő nem értékelte. Hát így jártál. Ezt, mint indoklást egy iskola se fogadja el.
2020. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
77%

"A gyermekem nem kap pozitiv megerösiteseket beszoktatàs alatt,feladatlapokat kapnak, azokat nem tölti ki, csak a kistarsairol mesel, ha kerdezem, egyetlen szobeli dicseretet sem tud emliteni, nemhogy piros pontrol beszelni vagy hasonlok mint màs gyerekek."


Tehát a gyereked nem végzi el a feladatot és te nem érted miért nem dicséri és miért nincs piros pont. Ez most komoly?

2020. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
78%

Hidd el, az indok nem túl fontos. Ha megkérdezik, megmondod, hogy nem voltál megelégedve a tanító nénivel. Ennyi, nem kell részletezned.

De a körzetesen kívül senki nem köteles átvenni.

2020. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

7!


A körzeti se, mivel a gyerek már be van iratkozva egy iskolába. Kizárólag másik településről való költözésnél kellene évközben átvenniük.

2020. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
94%
Hát ja,szó szerint miattad.Esetleg lehetnél felnőtt,aki elnézést kér a viselkedése miatt.Ha nem változik tőle semmi akkor lehet panaszt tenni.
2020. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
97%

"Ezek miatt en naponta élek rettegésben. Azt sem tudom kihez fordulhatnék."


Most komolyan, 4 nap telt el az iskola kezdete óta. Ez tényleg beteges. Az a gond azzal, hogy a szorongásodat a gyerek is érzi.

Nálunk is elsős a gyerek, konkrétan mi reggel a kapuban elköszönünk tőle, délután pedig a folyosón várhatjuk, a tanítóval még nem beszéltünk. (Mindez a járványhelyzetnek köszönhető, kíváncsiak lennénk, de ez van)

Éld túl, engedd el, ez egészen durva.

2020. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!