Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megvegyük-e (engedjük-e) a...

Megvegyük-e (engedjük-e) a magassarkú cipőt a 15 éves lányunknak? Kérek véleményeket, igen, nem, miért, vagyis indoklással.

Figyelt kérdés

Színház ürügyén, de gyakorlatilag iskolába járáshoz is szeretne a lányunk alkalmibb jellegű magassarkú cipőt (nem tűsarkú)

Anyja engedné, én úgy érzem ez az életkorához, termetéhez, kisugárzásához egyelőre egyszerűen nem passzol, túl kihívónak is érzem, stb. Osztálytársai páran hordanak ilyet, szeretne közéjük tartozni, és persze próbálgatni magát, mint felnőtt nő.

Engedjük, támogassuk, vagy ne ezt a törekvését, vágyát?

Alacsony termetű, értelmes, tudatos sportos lány, lovagol, tíz évig tornázott, stb.


2016. szept. 9. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Én meg enged nem, én is hordtam ennyi idősen magassarkút. Most, közel a 30hoz ritkán veszem fel már.
2016. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Megengedném akart lenni, telo javított, bocsi
2016. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Én engedném. Ennyi idősen ez már egyáltalán nem számít furcsaságnak, és ő is jobban érezné magát. Ebben szerintem semmi rossz sincs.
2016. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
54%
Eggyet értek az előzőkkel
2016. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Egy cipő önmagában ritkán kihívó (ahhoz nagyon extravagánsnak kell lennie), ahhoz olyan ruhákat is kell passzintani.

Miniszoknyaval nyilván nem "támogatnám", és a nagyon nyaktörő cipőket sem.

Cipőtől és a hozzá választott szettől függ.

Ill. hogy van-e vmilyen ortopédiai gondja (gerincferdülés, lúdtalp...).

2016. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is engedném.Én először a nyolcadikos ballagásomra (14 évesen) vehettem fel magas sarkú szandált.El is ment a kedvem a magassarkútól annyira fájt utána a lábam☺Esetleg annyit kérj tőle, hogy ne platform, rikitó színű, tehát csak valami szolidat válasszon.
2016. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Tiltani nem érdemes, engedd neki.
2016. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is volt már gimis koromban, nem lett semmi bajom tőle, nem lettem rossz lány :) Telitalpú cipővel is lehet kezdeni. Szerintem a kerek orrú cipők a legkényelmesebbek, habár a keskeny orrú cipők elegánsabbnak hatnak, de ezektől szerintem kibütykösödhet a láb, mert összenyomhatja a lábujjakat.
2016. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Én is hordtam ennyi idősen, és imádtam, most felnőttként is nagyon tetszik, csak én nagyon magas vagyok, így a mindennapokban laposban járok. Ha alacsony, akkor miért ne passzolna a termetéhez? Amúgy minden ilyesfajta tiltás felesleges, a fontos dolgokra koncentrálj.
2016. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Snorri ***** válasza:
80%
Én is engedném. De csak olyat, ami nem túl magas, és kényelmes egész napra is. És nem minden nap, ha magasabb annál, amit javasolnak mindennapos használatra. De ezeket az egészsége miatt.
2016. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!