Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismama vagyok és táppénzre...

Kismama vagyok és táppénzre vagyok illetve a nagyra kapom a Gyest?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ha megszületik a baba akkor automatikusan a Gyes megszűnik és a kicsire kapom majd a Csedet vagy meg kell szüntetnem majd előre?

2021. febr. 2. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyes akkor szunik meg ha a nagyobb gyereked 3 lesz. Nem kell lemondani. Nem kuldik tovabb. Ha meg nem lesz 3 a nagy amikor szülsz, akkor 2 gyetek utan 2 félét kapsz.
2021. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyerekeim 2 ev kulonbseggel mindketten majusban szulettek.


Arra a honapra kaptam a nagy utan, aki 17en szuletett, a szulinapig gyedet es a maradek napokra gyest.

Ugyanekkor majus honapra a kicsire még az elso napokban kaptam tappenzt amig nem lehetett igenyelni a csedet, majd igenyeltem es megkaptam a csedet. Ez konkretan 4 fele ellatas egy honapram nyilvan egy gyerekre egy félét egy nap.

2021. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A nagy nem lesz 3éves mire a kicsi születik.
2021. febr. 2. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor a nagyra azt kapod ami jar a kicsire meg azt ami a kicsire jar. Szerencsere nem csak egy fele jarhat, hanem parhuzamosan jar mindkettore. Jo egeszseget!
2021. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenlegi szabályok szerint jár mindkettő.


Nem kell semmit lemondanod, csak majd igényelned a CSED-t.

2021. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!