Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg a nődokim szabin van...

Jelenleg a nődokim szabin van még egy pár hétig 15 hetes kismama vagyok és szeretnék táppénzre menni ha magán dokihoz mennék ő is adhatna igazolást hogy a házidoki kitudjon irni? Csak normális választ kérek

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Tessék, egy normális válasz: táppénzre akkor tudsz menni, ha keresőképtelen vagy. Hogy az vagy-e, azt meg az orvos tudja eldönteni, nem te.
2018. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi de ha nem a kérdésre válaszolsz inkább ne irj semmit. Egyébként az első kislányommal is ilyenkörül irt ki a doki mert nehezen birom az éjszakázást sokszor szédülök.
2018. aug. 16. 12:22
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Házidoki is ki tud írni. Viszont, ha csak az éjszakázás miatt mennél, akkor nem kell, ugyanis terhesen nem is dolgozhatsz éjszaka. A munkáltatóddal beszéld ezt meg.
2018. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőség a 2 műszakra. Házidoki nőgyógyász igazolás nélkül nem irhat ki.
2018. aug. 16. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Olyan nincs,hogy nincs lehetőség. Törvénybe van foglalva,hogy kismama nem éjszakázhat.
2018. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát elvileg igen énis ugy tudom.
2018. aug. 16. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvileg,hanem így van.Ha kapnának egy ellenőrzést csúnyán megüthetnék magukat.Szóval vagy nem osztanak be éjszakára,vagy ha ez nem lehetséges,akkor távolléti díj.
2018. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én vállaltam be még gyesen vagyok az mellett mentem vissza. De mostmár jo lenne tp re menni
2018. aug. 16. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos ad igazolást. Elmondod, hogy miért szeretnéd, és adni fog papírt.
2018. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szintén 15 hetes vagyok, 1 hónapja táppénzen.


Első hétre kitudott írni a háziorvosok tp-re,de szólt,hogy indok nélkül nem tarthat alatta. Így vittem nőgyógyásztól javaslatot, "alhasi panaszok" címen.

Nyilván a nőgyógyász partner ebben,főleg ha a munka körülmények olyanok,hogy....

Ehez nem kell fogadott orvos, elmész valakihez, és megbeszélitek.

2018. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!