Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha táppénzen vagyok veszélyezt...

Ha táppénzen vagyok veszélyeztetett terhességgel a 6. hónaptól, meddig kell táppénzen lennem?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a szülést megelőzően 4 héttel szülési szabadságra lehet menni. Működhet az, hogy én táppénzen vagyok szülés előtti 4. hétig, majd szülési szabira megyek és úgy megyek szülni?

Vagy ha táppénzre vesznek, akkor mindenképp táppénzről kell elmennem szülni (értsd: szülési szabi kivétele nélkül)?



2021. febr. 17. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Igen, de szerintem jobban jársz, ha végig maradsz a kórházi napig táppénzen.


A csed az 168 napig jàr.


Akkor is ha 4 héttel előbb kezded.


De ez csak egy vélemény..

2021. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én végig táppénzen voltam. A munkahely miután felmondott januárban akkor utalt nekem egy havi Csed-et.
2021. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobban jársz, ha inkább a szülésig táppénzen vagy, és a szülés napjával kezded a csed-et. A táppénz a bruttó fizetés 60%-a, a csed június 30-ig a bruttó fizetés 70%-a, július 1-től viszont már 100%-a. Azaz, ha később kezded a csedet, nagyobb időszak fog július 1. utánra esni, tehát az összesen 24 hétnyi csed folyósítás alatt több lesz a magasabb összegű folyósítás időtartama.
2021. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban jársz a CSED-del, a július 1 utáni 100% miatt. Viszont a kórházi táppénz csak 50 % lesz.
2021. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

3 as


Ha július 1 előtt szül, akkor nem emelkedik 100%-ra utána


( én bennevagyok épp, már megszületett a babám.. nem változtatnak az összegen)

2021. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: semmiképp nem szeretném azzal spammelni a Gyk-t, hogy Novák K. fb-járól linkelek nyilatkozatokat, de az egyéb hírportálok is tőle vették át, hogy ha valakinek 2021 elején születik gyermeke, és a csedet igénybe véve van otthon, júliustól rá is érvényes az új szabályozás. A kalkulátorok is eszerint számolnak.
2021. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!