Mi lesz a CSED alapja?

Figyelt kérdés
Az megvan, hogy a bruttó bért veszik figyelembe, pótlékokkal mindennel együtt. A bércsomagomba azonban beletartozik az önkéntes nyp tagdíj ami elvileg januártól szintén tb biztosítási járulék alap. Ezt is figyelembe veszik majd a CSED számításánál? (Szeptemberben igénylem)

2021. márc. 9. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Linkelnél nekem infót ehhez?

Szakmabeli vagyok, bár 2018 óta nem foglalkoztam egbizt ellátások számfejtésével. Utánna néznék. A tbj-ben nem találtam erről információt és az év eleji adó/tb oktatásokon sem volt róla szó, így azt gondolom a kérdésedre a válasz nem, de utánna olvasnék.

2021. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Örülnék ha megnéznéd, lehet én értem félre az egészet. De mondjuk a bérpapíromon is úgy szerepel, hogy bruttó alapbér 421.500, de a tb járulék alapja 445.500, tehát a befizetett önkéntes nyugdíjpénztári tagsági díjjal több.


Hirtelen jobb linket nem találtam:


[link]



Ha a pénztártag tagdíját Ön, vagyis a munkáltató fizeti, akkor az jövedelemként adózik, azaz


a munkáltató 17%

a munkavállaló 33,5% közterhet (SZJA, társadalombiztosítási járulék: nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, munkaerőpiaci járulék) fizet utána.

A jogszabály kimondja, hogy a munkáltatónak a juttatás tárgyidőszakában le kell vonnia az adóelőleget, a pénztártag egyéni nyugdíjszámlájára a juttatás nettó értéke kerül.

2021. márc. 10. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!