Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED alapja ha lejárt a Gyes...

HajniIg kérdése:

CSED alapja ha lejárt a Gyes és táppénzen vagyok végig a szülésig?

Figyelt kérdés
A Gyesem 2017 január 5-én jár le. Nem megyek vissza dolgozni (táppénzre mennék a 3-ik babával). Júniusban születik. Mi lesz a CSED és GYED-nek alapja az esetemben? Ha jól értem a GYED-nel kedvezményszabály fog működni és ugyanennyit kapok mint az előző gyerekkel (maximumot kaptam), de mi lesz a CSEDdel? Az előző ellátás, azaz GYES alapjából fognak indulni vagy a szerződéses béremből? Ha a táppénz előtt kiveszem szabadságomat, akkor segíthet? Vagy ez a 30+ nap se fog javítani a CSED összegén?

#táppénz #GYED #GYÁS #szülés GYES után
2016. okt. 2. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

kedvezményszabály nem a gyedre vonatkozik, hanem az ellátásaid alapjára. természetesen a gyes nem lehet ellátás alapja, hiszen az segély.


a kedvezményszabály az, hogy megnézik, mi volt az előző ellátásaid alapja és mennyi a fizetésed és a kedvezőbb lesz az új ellátásod alapja.

tehát biztosan ugyanaz lesz a csed és gyed alapja, gyed meg persze maximálva van így annál többet most se fogsz kapni :)


tp-re pedig csak úgy tudsz menni ha legalább a szabikat elkezded letölteni

2016. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi lesz minden ellátás mint az előző. Ha maximum gyeded van az a béred és az aktuális minimálbér alapján nőhet pár ezerrel. Ha lesz minimum 120 bérezett napod és emelkedett a béred azóta akkor lehet több, de főszabály szerint a mostani összegek lesznek.
2016. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs ha nem dolgozol hsnem táppénzen vagy akkor nem játszik sehogy sem a magasabb bérből számolás.
2016. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kicsit megnyugodtam ))). Nem megyek vissza dolgozni, és ha minden megmaradt úgy ahogy volt, akkor nagyon jó)
2016. okt. 2. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!