Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így mennyi CSED-et kapok majd?

Így mennyi CSED-et kapok majd?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem dolgozni ezen a helyen.

Az első 3 hónapra 161 ezer forint bruttóval lettem bejelentve.

Majd január elsejétől 338 ezerre emelték a babára való tekintettel.

De olvastam, hogy valami bonyolult a számítási módszer, hogy a szülés megelőzés 3 hónap előtti 180 napot veszik figyelembe vagy mi...

Ez nekem nagyon nagy gáz, mert akkor sokkal több benne az alacsony jövedelem...


Ki kéne tolnom a szülési szabi kezdő időpontját és inkább táppénzre menni szülésig? Hogy minél több magasabb jövedelem számítson bele?

Ez tiszta kicseszés esküszöm...


2021. márc. 18. 08:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Szülést megelőző... Már írni sem tudok, olyan ideges vagyok...
2021. márc. 18. 08:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk segítene, ha leírnád mikor fog várhatóan születni a baba.
2021. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd le normálisan, mikor mi volt.
2021. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülést megelőző 3.hónap utolsó napjától néznek visszafelé 180 jövedelemmel ellátott napot. Ha táppénzre mész, akkor azok a napok nem számítanak bele, azaz még több napot fognak figyelembe venni az alacsonyabb jövedelmedből.
2021. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szülész?
2021. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok annyi felé el vagyok havazva, igazatok van :(


Július 6.-ra vagyok kiírva.

2021. márc. 18. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Április 30-tól fognak visszanézni 180 napot. Táppénzes napokat nem veszik figyelembe.
2021. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Tehát ez azt jelenti, hogy az áprilisban ledolgozott hónapom is bele fog számítani? Akkor január, február, március, április a magas jövedelemmel? Akkor ez kb 120 nap lesz. Akkor csak 2 hónap lesz minimálbéren. Ez még nem olyan vészes, talán nem húzza annyira le.

Ment a zöld! :)

2021. márc. 18. 14:34
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, nem voltam táppénzen évek óta (előző helyeken sem), úgyhogy az nem lesz probléma :)
2021. márc. 18. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!