Gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Egy viszonylag bonyolult ügyben kérnék segítséget.

A szüleim nagyából 2014-ben váltak el. Bírósági végzés alapján én és a két fiatalabb testvérem édesanyámnál lettünk elhelyezve, édesapám fizetéséből a gyermektartás összegét édesanyám megkapja.

Közben édesapámnak született még egy gyermeke, akinek az édesanyja szintén kap gyermektartást, illetve édesapám fizetéséből valamennyi összeget szintén tiltanak valamilyen banki végrehajtás okán, emiatt ő csak a fizetésének 50%-át kapja meg.

Én jelenleg 24 éves vagyok, nappali tagozatos egyetemi hallgató; az egyik testvérem szintén nagykorú, de ő már dolgozik, a másik testvérem még kiskorú. Lakcímkártya szerint mindhárman még édesanyámnál lakunk, de gyakorlatilag csak a kiskorú testvérem él még vele, mi ketten már évek óta külön élünk.

Első kérdésem az lenne, hogy meddig jár a gyermektartás? Sajnos erről többféle verziót "hallottam" már:


1. A gyermek 18 éves koráig; 2. A gyermek 25 éves koráig, de csak ha továbbtanul; 3. A gyermek (érettségi utáni) tanulmányainak befejezéséig, függetlenül az életkorától.

Édesapám nemrég igazolta, hogy havonta nagyjából 120.000 Ft-ot vonnak le tőle édesanyám részére (tehát 40.000 Ft gyermekenként). Én 2014 óta vagyok nagykorú, tehát nagyjából a bírósági végzés óta. Viszont ennek ellenére én ezt az összeget sosem kapom meg, még a felét sem.

Ha jól értelmezem, a gyermektartást a gyermekre kell fordítani, amennyiben én nem élek édesanyámmal, így nincs rám költsége, ezt az összeget el kellene nekem juttatnia?

Sajnos ő ennek ellenére azt állítja, hogy ő mindig odaadja, viszont ez ténylegesen nem történt meg.

Egyáltalán nem partner az ügyben, a telefont már fel sem veszi nekem.

Feltételezem, a már dolgozó testvéremre már nem is járna neki összeg. Azonban édesapám sem jelent be semmilyen változást, kifogásokkal jön, hogy nem neki kell ezt jelezni, meg most nem lehet ezzel bíróságra fordulni, stb.

Én mindenképpen szeretnék pontot tenni ennek a végére.

Felkerestem a családvédelmi szolgálatot, a gyámhivatalt, mindketten egymáshoz küldtek oda-vissza.

Végül valamelyik azt tanácsolta, hogy édesapám részére egy hallgatói jogviszony-igazolást kell eljuttassak, ő ezt bemutatja a munkáltatójának, közli velük az én bankszámlaszámomat, és onnantól nekem utalják ki a "rám eső részt". Azonban ez nem lehetséges a bírósági végzés miatt.

Felkerestem az önkormányzatot, hogy jogsegélyt szeretnék igénybe venni, jövő héten beszélek egy általuk kirendelt ügyvéddel, akinek részletezem a helyzetet, illetve átnézzük a bírósági végzést, elvileg addigra eljuttatja hozzám édesapám.

Még egy kis érdekesség, hogy a családi ház az ő közös tulajdonuk, viszont a végzésbe bekerült, hogy édesapám nem mehet oda. Ez így rendben van?

Szeretném kérni, hogy ne vádoljon senki se azzal, hogy én bármelyik szülőmet ki akarom semmizni, egy-két helyről sajnos ezt kapom. Édesanyám teszi ezt meg velünk évek óta, ha mi nem lennénk, ezt a pénzt ő nem is kapná.

A témában nem vagyok teljesen tájékozott, szeretnék kérni pontosítást, illetve egy esetleges támpontot, amin keresztül el lehet indulni a megoldás felé.

Köszönöm!



2021. ápr. 3. 17:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem nagyon hasonló, konkrétan ugyanaz a kérdés.


De amúgy nem mindegy neked, hogy apád ad e pemzt anyádnak? Az ő dolga. Neked közöd nincs hozza.

2021. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
57%
Jelentkezz ki otthonról és szólj apádnak. Ez kb az egyetlen megoldás az ilyen pénzéhes dög szülő leépítésére.
2021. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
45%

23!


Miért lenne penzehes dög szülő? Te bele látsz a kettejük kapcsolatába? Te tudod biztosan, hogy ők anno nem így egyeztek meg? Amúgy meg apuka a "problemas", ha őt zavarná a helyzet, már réges régen tehetett volna ellene.

2021. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
51%

24

A gyerek/rokontartás a gyerek körül felmerülő költségek fedezésére van. Nem arra, hogy anyuka szolira meg műkörmösre költse. Ez nem megegyezés kérdése, a bíróság állapította meg, ahogy a kérdező is írta. Úgy hogy cunclika jól megszívja, ha ez az ügy ismét bíróság elé kerül.

2021. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

25!


Nem, cuncika nem szivja meg. Cuncika exe úgy döntött fizet, úgy döntött nem kéri a megszüntetést, amikor lehetett volna, cukika exét még most sem érdekli. Senki enm szív meg semmit.

2021. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Édesanyámat semmi sem érdekli. Ő nem tud önállóan elintézni semmit sem, mindenért édesapámat hívja, mert a ház az övé is. Gyakorlatilag havonta romlik el valami, édesapám meg ha nem ugrik, akkor "baj lesz".

Postán azért nem adja fel, mert elkeveredik a pénz, utalni meg nem tud, és fél, hogy elrontja. Ezek a kifogások. Illetve most is azt mondta, hogy ő odaadta. Ha már nem tud mit mondani, akkor ezt mondja. Esetleg az álmában adta oda...

Édesapám meg egyszerűen ilyen tesze-tosza Pató Pál, már bocsánat. A végrehajtás is amiatt van a fizetésén, mert nem volt képes törleszteni valamilyen hitelét. Emiatt sem értem, miért nem mondja vissza a gyermektartást, hiszen akkor talán a végrehajtás törlesztése is gyorsabb lenne.

Édesanyám pedig "sajnos" nem szolira költi, hanem egészen egyszerűen "megissza".

Szóval de, sajnos itt pénzéhesség van, illetve a gyerekek kisemmizése.

Teljesen esélytelen, hogy ők anno így egyeztek volna meg.

De elvileg, ha édesapám végre csinál valamit, akkor pár nap múlva megkapom a végzést, amit egy ügyvéddel átnézünk, utána remélhetőleg többet tudok meg én is.

Van még itt egy kis érdekesség, hogy édesanyámék laptopja "elromlott". Nyilván egyből ugrasztotta édesapámat, hogy csináljon valamit. Közben engem is ugrasztott, hogy vegyünk már neki egy rokonunkkal egy újat, max 200 ezerért. Meg is rendeltük, hozzájuk szállították. De neki semmi sem jó, mert nem működik, stb. Közben édesapám "megjavította" a régit, semmi baja nem volt. Édesanyám elkezdi, hogy drága volt, stb. Ő ezt nem fogja kifizetni, közben a pénzt kölcsön szeretné kérni rá a dolgozó testvéremtől. És persze a végén mit mond? Hogy ő nem is kérte, hogy vegyük meg.

Őszintén, normális??

2021. ápr. 4. 13:33
 27/32 A kérdező kommentje:

Most hívtam édesanyámat, elsősorban az ünnepek miatt.

Kérdem én, milyen anya az, aki így veszi fel a gyerekének a telefont: "Mit akarsz?" Mondom én: "Szeretnék egy normális beszélgetést lefolytatni." Erre ő: "Akkor szia!"

Egyszerűen nem lehet vele beszélni. Én 2020. január végén voltam náluk utoljára, utána bejött a járványhelyzet, amire hivatkozva gyakorlatilag ki vagyunk onnan tiltva, én azóta nem mehetek oda. Most is kifejezetten megtiltotta, mert "a kormány is azt mondta".

Szeretném kérni, hogy amennyiben valaki tud segíteni, segítsen, mert én ezt a helyzetet teljesen kilátástalannak tartom. Mindenért én vagyok hibáztatva, szerinte pedig normális ez, őszerinte "ránk fordítja a pénzt", én ne követelőzzek.

Ha van itt közületek ilyen témában jártas ügyvéd, vagy ismer ilyen személyt, és segítene is, nagyon szívesen élnék a segítséggel!

2021. ápr. 4. 15:33
 28/32 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ugyan áruld már el, miben kérsz segítséget ? Neked közöd nincs az egészhez. Apad pénzeli anyádat. Pont.AZERT, MERT NEKI ÍGY JÓ. Neked ehhez közöd nincs. Történet vége.

2021. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, ez mégis milyen válasz? Talán azért, mert fontos számomra, hogy attól függetlenül, hogy szétment a család, még ne egymást szedjék szét állandóan?

Egyikük sem tesz semmit, egyiküket sem érdekli, hogy mi lesz holnap.

Én nem bírom tétlenül nézni ezt az egészet, mert rettentő aljas dolognak tartom.

Édesapám nem pénzeli őt, hanem egyszerűen nem érti meg, hogy ő akár tehetne is ellene, de "meg van kötve az ő keze is".

Miért lenne neki így jó? Örülne itt bárki annak, ha jogalap nélkül vonnák le a fizetésének kb. 30%-át? Szerintem nem igazán.

2021. ápr. 4. 15:38
 30/32 anonim ***** válasza:
28%
nem, kérdező, neked annyi a bajod, hogy te nem kapsz pénzt apádtól, holott neked az "járna"
2021. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!