Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermektartás díj vissza jár...

Gyermektartás díj vissza jár ebbe az estebe?

Figyelt kérdés

2015be kb 70ezer ft hátralékom volt..fizettem csak kevesebbet mint amit kellet volna..feljelelentett volt párom rendörségen...de közbe én kértem biroságon a csökkentését a t.dijnak!!Mivel született uj kapcsolatombol egy gyermekem!kaptam egy év pártfogot!De közbe mi megeggyeztünk biroságon a gy.tat.dijba...azota is fizetem..

Ö nem jelezte a biroságon/ügyészségen hogy mi megeggyeztünk és vádemelést kezdeményeztek..majd telt az idö,és küldte a biroság hogy csak 1 év mulva lesz tárgyalás...2018ba..lesz ebböl valami...??birosági papirom van,és ö elis mondta hogy nincs tartozaásom felé..2016ba..

Lehet olyan hogy fizetem a tartásdijat,és az elmaradástol már 3év eltelik...és beleveszik amit fizettem,magyarul az elmaradás nemlesz..mivel rendesen fizetem a megálapitottat..Remélem lehet érteni!köszönöm a segitséget!


2017. okt. 23. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem érthetö, amit írsz, ezért megpróbálok minden lehetöségest említeni.


Ha van hivatalos határozat a gyerektartás összegéröl, akkor azt kell minden hónapban fizetned, ha elmaradsz vele, akkor be kell pótolni, illetve utólag kifizetni, és akkor is, ha több éve húzódik a dolog.

Ha kérted a csökkentést, akkor a csökkentett összeget attól kezdve fizetheted, amikortól a határozatban szerepel (pl jun 1-töl érvényes - mégha a határozat kiadása késöbb történt is).

Ha csak megbeszéltetek egy összeget, az nem kötelezö érvényü, bírósági határozat nélkül csak önkéntesen fizetendö.


Amit fizettél, azt figyelembe veszik, feltéve, hogy tudod igazolni, mert ha csak kézbe adtad, akkor le is lehet tagadni.

2017. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

26000 volt a t,dij,2015 julistol-2016januárig kevesebbet fizettem..lett 96000elmaradás

De közbe kértem a csökkentést,2016 februártol fizetem amit megálapitottak,csekken,és ö elmondta hogy visszamenöleg nincs elmaradásom felé..ez benne van a birósági határozatba is!!

De ö rendörségen jelentett fel,az másik ügy mert büntetöügybe tartozik,nem ugy mint az elöző,mert az polgári peres ügy..

Csak volt párom nem jelezte az ügyészségen hogy mi megeggyeztünk már polgári perbe!!

És most elhalasztották egy évre a tárgyalást!!Közmunkámt kér az ügyész..

Remélem naggyábol érthetö,bonyolult már ez az egész,

Köszönöm ha válaszolsz..

2017. okt. 23. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb, ha az összes papírral bemégy a bíróságra az ingyenes tanácsadásra, ott pontos és megbízható felvilágosítást kapsz, mert így elég bonyolult kibogozni, hogy mi a helyzet!
2017. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!