Hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy az ember még annak sem képes utána nézni, milyen juttatások járnak neki?

Figyelt kérdés

Komolyan le vagyok döbbenten, mikor hetente 2-3 alkalommal jönnek itt szembe olyan kérdések kismamáktól, amik arról szólnak, kinek mennyi pénz jár ha van munkájuk vagy ha nincs, vagy hogy kirúghatják-e őket próbaidőn terhesen vagy kötelesek-e hosszabbítani határozott munkaidejű szerződést meg ilyenek.


Meg hogy mikor jár gyes vagy gyed...?


Én nem értem, számtalan internetes oldalon tök értelmesen le van írva, mikor mi jár, mennyit kell dolgozni adott juttatásokhoz. Tényleg olyan nehéz beírni a keresőbe? Tovább megyek, van olyan, aki úgy tervez gyereket, hogy meg sem nézi előtte, mi jár és mi nem?


Na jó, amúgy költői kérdés, az én egyébként mindenben nagyon precíz, alapos kolleganőm is ledöbbentett, mikor utánam pár hónappal terhes lett és csak nézett rám csodálkozva, hogy pl. Csedre el lehet menni szülés előtt vagy hogy a gyed maximalizálva van.


De amúgy tényleg, ti nem is nézzetek utána gyermekvállalás előtt, hogyan alakulnak majd a juttatások, ha nem tudtátok? Mi volt az oka?



2021. ápr. 13. 21:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%

Igen, úgy vállaltam gyereket, hogy nem néztem meg mi jár, van annyi félretett pénzünk és párom is keres olyan jól, hogy tökéletesen irreleváns. Inkább örüljél, hogy nem meztelen hátsóra szültem, hogy aztán itt ríjjak, hogy miért holnap jön meg a csp, miért nem ma.


Egyébként igen, egy csomó oldalon le van írva részletesen, oldalakon át, miközben sokan csak egy egy mondatos definíciót szeretnének, illetve sokszor valóban egyszerűbb célzottan itt rákérdezni, minthogy végig olvasni a témába vágó hosszú leírásokat. Miért zavar ez téged?

2021. ápr. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%
Mert eszembe se jutott nagyon sokáig. Olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem osztott, nem szorzott az én bevételem, így elfeledkeztem róla.
2021. ápr. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

1, van itt újabban valaki, akinek az összes kérdése úgy születik, hogy olvas itt valamit és kiakad rajta.

Múltkor éppen a miért nem megy lombikra mindenki, miért nem tudatos a gyerekvállalás volt porondon neki, most ez.

2021. ápr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%

Miért zavar ez téged kedves kérdező? 🤷‍♀️

Lehet csak nem értette vagy nem tudta értelmezni azt a leírást amit Google-ban talált. (Mert valljuk be némelyik helyen elég kacifántosan van leirva.

Te tudod, hogy mit tudsz igényelni gyerek után, örülünk neki.

Aki meg nem tudja az majd megkérdezi vagy utána olvas ennyi.

Nem értem a kérdésed lényegét. 🤦‍♀️

2021. ápr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én amikor már gyerekem volt is kevertem kezdetben, melyik cuccot hogy hívják.

Terhesség alatt kezdtem el egyáltalán kérdezősködni. Atért akkor mert nem befolyásolt addig semmit, mindenképp tudtunk gyereket vállalni, ha sok, ha kevés pénz a csed. Persze örültem, hogy nem olyan kevés.

Már majdnem megszületett a 2., amikor megtudtam, hogy a csed mellé most kapok még a nagyért is pénzt.


Amúgy rossz tulajdonság, de én nagyon rosszul értem a hivatalos szövegeket, és nálunk nagyon jók a gazdaságis kollégák, a munkahelyem meg olyan, hogy 25 évesen belépsz, remélve, hogy 65-ig ott leszel.

Viszont mindig rohanni kellett a sok meló miatt, ezért én megszoktam, hogy csak aláírom, amit elém tesznek pénz témában. Sokszor volt vmi kinevezés módisítás, nekem viszont semmi ráhatásom nincs az iratok tartalmára.


Rossz szokas, fatalizmus, igyekszem amúgy változni ebben. De itt nem kérdeztem erről.

2021. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem néznek utána, hogy neked most legyen min dühöngened, LOL. Milyen kérdés ez már? Nincs neked életed? Ja, nincs.
2021. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem attól lesz valaki jó szülő, hogy az összes "segíjjel" képben van.

Személy szerint azt gondolom, hogy attól már inkább lesz valaki jó szülő, ha előre gondolkodik, spórol, félretesz, hogy ne ezen múljon a gyerek ellátása

2021. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem segély...
2021. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16%
Okos kislànyok mondjàtok màr el nekem milyen szakmàtok van, ahol nem szàmit 2 év bevételkiesés?
2021. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%
Én spec programozó vagyok, a férjem is, de van passzív jövedelmem is. Az én jövedelmem eddig is mindig a megtakarítási számlánkra ment, nem abból éltünk.
2021. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!