Hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy az ember még annak sem képes utána nézni, milyen juttatások járnak neki?

Figyelt kérdés

Komolyan le vagyok döbbenten, mikor hetente 2-3 alkalommal jönnek itt szembe olyan kérdések kismamáktól, amik arról szólnak, kinek mennyi pénz jár ha van munkájuk vagy ha nincs, vagy hogy kirúghatják-e őket próbaidőn terhesen vagy kötelesek-e hosszabbítani határozott munkaidejű szerződést meg ilyenek.


Meg hogy mikor jár gyes vagy gyed...?


Én nem értem, számtalan internetes oldalon tök értelmesen le van írva, mikor mi jár, mennyit kell dolgozni adott juttatásokhoz. Tényleg olyan nehéz beírni a keresőbe? Tovább megyek, van olyan, aki úgy tervez gyereket, hogy meg sem nézi előtte, mi jár és mi nem?


Na jó, amúgy költői kérdés, az én egyébként mindenben nagyon precíz, alapos kolleganőm is ledöbbentett, mikor utánam pár hónappal terhes lett és csak nézett rám csodálkozva, hogy pl. Csedre el lehet menni szülés előtt vagy hogy a gyed maximalizálva van.


De amúgy tényleg, ti nem is nézzetek utána gyermekvállalás előtt, hogyan alakulnak majd a juttatások, ha nem tudtátok? Mi volt az oka?



2021. ápr. 13. 21:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%
Egyrészről nem kislány vagyok, másrészről fogorvosok vagyunk a férjemmel mindketten, a csp és csed töredéke sincs a bevételemnek, ezért nem volt releváns, hogy mennyi is az annyi.
2021. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
13%
Megy a taps.
2021. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
54%
Üzleti elemző vagyok, a férjem technológiai vezető. Igen, okos kislány vagyok. Te is lehetsz, tanulni kell.
2021. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
74%
Tanultam, jogász vagyok. Nekem veletek ellentétben még annyi eszem is van, hogy igényeljem a havi 500 ezer ft csedemet.
2021. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!