Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha február végén szűnt meg a...

Ha február végén szűnt meg a 8 éve tartó munkaviszonyom és most teherbe estem, milyen ellátást fogok kapni?

Figyelt kérdés

1 gyerekem már van, aki 2017 októberben született. 2020 októberben visszamentem a munkahelyemre dolgozni, de 2021 február végével felmondtak.

Most estem teherbe a munkanélküli időszak utolsó hónapjának szinte a végén.


Esélytelen, hogy munkát találjak így. Ki vesz fel terhesen? Szinte senki.


Fizethetem a TBmet a következő hónaptól, hogy legyen ellátásom? Illetve a második babára mit fogok így kapni? CSED, GYED, ha 2022 januárban szülök.

Tehát előtte megvolt a munkaviszonyom, május végéig a munkanélküli lejártáig kapok ellátást. Mit hogyan számolnak?

Köszi, ha valaki segít.



2021. máj. 19. 02:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy ismerem a 365 munkaviszonyeglétét az elmúlt 2 évben. Viszont a szülés időpontjában valószínűsíthetően nem lesz munkaviszonyom. Akkor csak alap GYEST kapok?
2021. máj. 19. 02:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyest. Nem lesz biztosításod mire születik a baba. A tb fizetése egészségügyi ellátásra jogosít, egyébre nem. Vagy mégis találsz munkát, vagy valakit aki X órára bejelent, vagy sajnos csak tényleg a gyes.


Nem tudom hány nap van hátra a munkanélküliből, esetleg azt lemondhatod, és a maradékot a szülés környékére időzíted, hátha.

2021. máj. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

2 hetem van hátra a munkanélküliből. Nem sok.


Ha valaki bejelent munkaviszonyba, őt gondolom terheli költség, ugye? Azt nem akarom.

Illetve a GYED és GYES alatt nem mondhat fel nekem.


Vagy elég, ha csak a szülés idejére jelent be?

2021. máj. 19. 02:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy a szülés napján legyél bejelentve.
2021. máj. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Utána ki is jelenthet? Bocsi, ha értetlenkedek. Nem büntetik meg, hogy kirakott valakit a védett időszakban?
2021. máj. 19. 02:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ki nem rúghat, de közös megegyezéssel távozhatsz és kapod passzív jogon az ellátást.
2021. máj. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez biztató.
2021. máj. 19. 02:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy határozott szerződést köttök a szülés várható időpontja utáni 1-2 hónapos lejárattal, akkor ki sem kell rúgjon :)


De ha senki sem jelent be, akkor valóban csak a gyes... vagy lehet még, amit írtak, hogy most lemondod a munkanélkülit, de az elég lutri, hogy pont a szülésre vissza is tudd állíttatni

2021. máj. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Az lutri lenne,mert összvissz 2 hét van hátra belőle.

2021. máj. 19. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!