Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit jelent a gyed jogosultságn...

Mit jelent a gyed jogosultságnál a 365nap biztosítási jogviszony? Munkaviszonyt? Beleszámit a betegállomány? Pl. Ha ezév augusztusában kezdtem el dolgozni elotte nem dolgoztam, ha decemberre teherbe esnék és még február márciusig tudnék dolgozni.

Figyelt kérdés
Mit jelent a gyed jogosultságnál a 365nap biztosítási jogviszony? Munkaviszonyt? Beleszámit a betegállomány? Pl. Ha ezév augusztusában kezdtem el dolgozni elotte nem dolgoztam, ha decemberre teherbe esnék és még február márciusig tudnék dolgozni akkor szülés után járna vagy sem a gyes és tsai? Vagy várnom kell a fogantatással augusztusig?

2013. okt. 16. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, de javítsatok ki ha nem így van, mert engem is érdekelne. Táppénzen csak annyi ideig lehetsz amennyit már dolgoztál. Munka viszonyból kell meglennie a 365 napnak ahhoz, hogy GYED-et kapjál és TGYÁS-t, a betegállomány nem számít bele. GYED mindenkinek jár az fix kb. 26.000FT körüli összeg. Tehát igen várnod kell augusztusig, illetve hát addig "muszáj" dolgoznod akár terhesen is. 365 napnyi munka viszony kell, amibe a táppénz nem számít bele.
2013. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

GYED: [link]


TGYÁS: [link]


GYES: [link]


Családi pótlék: [link]

2013. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia,1-es..részben igazad van...annyi ideig jár a táppénz amennyi ideig előtte dolgoztál,ez tapasztalatból tudom.Az OEP-nél 1 hete voltam,ök azt mondták,hogy a táppénz is beszámít mivel a munkaviszonyt nézik és nem azt ,hogy ténylegesen bejártál-e dolgozni.A béredet pedig a nettó bérből fogják számolni,nem azt amikor táppénzen voltál hanem a bruttódból...tehát a rendes bérednek aszem a 70%-a a GYED.A várható születéstől számolja össze napra pontosan a két évet...írok példát: én 2014.04.05-én fogok szülni..tehát a két évnek 2012.04.15.-töl számolják és ezen idő alatt kell a 365 napnak meglennie,nem kell,hogy megszakítás nélküli legyen a munkaviszony,viszont ha alkalmi munkavállaló voltál az sajna nem számít bele...ha van kérdésed írj,ha tudok segítek.De a legjobb ha fogod magad és bemész...én kb . fél órát töltöttem ott,kilehet bírni. :)
2013. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szia köszönöm. Nekem sajna nincs két évem,csak iden augusztustól...Köszönöm a segítséget mindenkinek,szerintem én is megkeresem őket.
2013. okt. 16. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy évet dolgoznál előtte akkor TGYÁS után csak egy évig járna a gyed nem 1.5 évig. Én várnék vele még pár hónapot, azon nem múlik semmi.

Első gyes jár alanyi jogon ami 25 ezer a gyed a fizetés bizonyos %-a.

2013. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: Annyira koncentráltam, hogy el ne írjam, hogy csak sikerült elírnom, hogy GYES jár alanyi jogon. :D BOCSI!
2013. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha augusztustól dolgozol, és decemberben esel teherbe, akkor éppen meglesz a 365 napod. Ha márciusig dolgozol, akkor meg kitart a táppénzed a szülésig.


Így a kicsi nagyjából másfél éves koráig fog járni a gyed. Ha kitolod a teherbeesést pár hónappal, annyival tovább jár majd a gyed.


Viszont a táppénzed csak 50% lesz.

2013. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásait/ tanácsait! Nagyon sokat segítettetek! Köszönöm!!! :)
2013. okt. 18. 03:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!