Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tegyek hogy normális...

Mit tegyek hogy normális gyedre legyek jogosult? Veszélyeztetett a munkaköröm szerintem... takarítok magánlakásokban. Ha táppénzre elmegyek akkor majd abból számolják ki a gyedet ugye?

Figyelt kérdés
Hogy lehet azt bejelenteni 5 hetes terhesen a munkaltatomnak hogy terhes vagyok? Valószínű muszáj lenne mert vegyszerekkel dolgozom, de így is csak minimálbér után fogom kapni a gyedet, nem akarom h táppénz után kapjam majd. Hallottam olyanról hogy a munkáltatónak másik munkakörbe kell elhelyeznie, ami nekem alkalmas és megfelel, ha nem tud akkor fizetnie kell a bérem. Sajnos csak minimálbérrel vagyok bejelentve a többi borítékos.

#táppénz #GYED #Veszélyes munkakör
2021. máj. 30. 08:46
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Dokinál most voltam pénteken, nem kérdezte a munkaköröm, nekem meg nem volt eszemben, de azért figyelek h minimálisan hasznalok tisztitoszert,

2 hónapja dolgozom itt határozatlan a szerződésem.

Előtte volt munkahelyem, de novemberben a covid miatt megszűnt ( kocsma)

2021. máj. 30. 08:49
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Ellátás nem lehet ellátás alapja, tehát táppénzből nem számolnak sem gyedet, sem csedet, a számításnál a táppénzes napokat átugorják és az előtte lévő bért nézik.


5 hetes terhesen még nincs mit bejelenteni, hivatalosan akkor vagy terhes, ha van a babának szívhangja, addig max a terhesség gyanúja áll fent. Ha az orvos megállapította az élő terhességet, utána tudod bejelenteni.


Amúgy a házi takarítás nem tartozik veszélyes munkakör kategóriába.

2021. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

A magánlakásban való takarítás nem veszelyes munkakör. Átlag ember otthon is takarít.

5 hetesen nem kellene bejelenteni, hiszen még épphogy csak elmaradt a menstruációd. Majd a 12. het után. 2 hónapos munkaviszonnyal nem tudsz csak max 2 hónapra táppénzre menni.

2021. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Napi 8 órában 5 lakásba kell mennem, dosmestos, vízkőoldót, plusz valami erős ecetes vegyszerrel dolgozom. Nem számít veszélyesnek?
2021. máj. 30. 08:56
 5/40 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, miért nem lehet először utánaolvasni a neten a támogatásoknak és csak utána ajvékolni. Világosan le van írva, hogy táppénz nem lehet az ellátások alapja, azt a megelőző munkabérből számolják.
2021. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Most látom a második írásodat.


Kérdés, hogy nem vagy-e próbaidős? Próbaidő alatt akkor is elküldhetnek, ha terhes vagy, erre figyelj.


A másik, hogy táppénzen addig lehetsz, amióta tart az aktuális munkaviszonyod, tehát ha 2 hónapot dolgoztál, akkor 2 hónap lehet a tp max ideje, akkor is ha terhes vagy. Utána nem fog járni semmilyen ellátás. Később gyed és csed sem, mert nem lesz bérezett napod.


A munkakör miatt az üzemorvos tudja javasolni, hogy más munkakörbe helyezzenek át, de ez nem olyan munkakör, amit megfelelő biztonsági szabályok mellett nem végezhet egy kismama.

2021. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 hónapja dolgozol ott, akkor max 2 hónapig tudsz elmenni táppénzre.


De a takarítás nem minősül veszélyes munkakörnek, vagy az összes kismamát kivonnák a forgalomból aki takarít otthon.

2021. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem veszelyes munkakör.
2021. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Nem volt próba időm, azonnal hatàrozatlan szerződést kaptam, április 10.- én előtte kocsmából volt meg 2 órás munkaviszonyom novembertől( az sem esne jól ha abból számolnák ki. Azelőtt pedig szakmunkás minimálbér volt évekig... de gondolom az már nem számít...
2021. máj. 30. 09:03
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész 2 hónap után táppenzre, akkor nem, hogy gyedet nem kapsz, de munkád sem lesz. Ugyanis annyit lehetsz táppenzen, amennyit dolgoztál. Azaz 2 hónap. Utána vagy visszamész dolgozni, vagy felmondasz/kirúgnak. Ez a munkahely előtt volt egyáltalán más munkahelyed?
2021. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!