Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS vagyok, és spontán...

PCOS vagyok, és spontán sikerült teherbe esnem! Mire számíthatok? Veszélyezteti a babát? Ki tudom hordani normálisan?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

PCOS vagyok, IR-em is van.

Tegnap volt 6 napos a kislányom. :) A terhesség elején kaptam Utrogestan hüvelykapszulát, az orvos azt mondta támogassuk meg a terhességet. Semmi gondom nem volt 32. hétig. Aztán elkezdtem vizesedni, persze ez nem függ össze a betegséggel. 36 hétre 2500g-mal 45 centivel egészséges babám született.

2013. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A sogornom is PCOS es kihordta teljes idore a babat. Az elejen voltak nagyobb gorcsei, de o hasznalt vmi kupott az elso 12 hetben es sokat fekudt. Egeszseges fia szuletett.
2013. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondott a doki semmit,7 hetes vagyok, még csak egy UH-m volt!
2013. febr. 18. 14:56
 4/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Kezeled valamivel a PCOS-t? kell diétáznod pl? Ha igen és továbbra is tartod a kezelést akkor jó esélyei vannak a babának, én is így lettem terhes és még egy csomó mindenkit tudok. És nem lett baj a babákkal.
2013. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem 6 napos, hanem 6 hónapos. Bocsi. :)
2013. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
En is PCOS vagyok es spontan sikerult teherbe esnem (65napos ciklusban).Nalam a kezeles elott sikerult a baba,igy nem szedtem/szedek semmilyen gyogyszert.Jol vagyunk,mar a 14.hetben.:) Nem lesz semmi baj,pihenj sokat es ne emelgess es kimeld magad.:) (nekem 2 veteles utan muszaj sokat pihennem mielott valaki megszolna erte..)..:)
2013. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem kezelem semmivel 2 éve szedtem fogamzásgátlót rá de már azt se!
2013. febr. 18. 15:55
 8/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
akkor szerintem a vetélés elkerülése érdekében sürgősen kezdj IR diétázni, ami azt jelenti hogy semmi fehér liszteset és semmi cukrosat ne egyél, és sokszor egyél keveset. Teljes kiőrlésű kenyeret lehet a sima kenyér helyett.
2013. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 2 kislányom született 2 spontán terhességből, teljesen egészségesek, 4 és 2 évesek.


2004.ben mondták hogy polcisztás a petefészkem, de erre felé nem divat kezelni :/


Nem is volt gondom, mostanáig. ill. tavaly júniusban abbahagytam a fogit, és még ciklusom is lett, sőt, egy babám is lett volna, de nem maradt meg.

Elmentem a Mens Mentisbe csináltattam egy terheléses cukrot, elég magas volt az inzulinom. Azóta szedek Meforalt.

Egy mensim késett 10 napot,aztán a köv. 10 napos késésnél már éppen akartam kérni hormon kivizsgálást, de mivel furán éreztem magam, csináltam egy tesztet, és poz. lett!


Kb. 8 hetes, de holnapután megyek csak dokihoz


MOST jobban parázok a Meforal és a diéta miatt, mint amikor nem voltam kezelve....

2013. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem 2 éve derült ki,de nekem normális ciklusaim voltak mindig semmi elhízás vagy cukor betegség,csak pattanásos a bőröm. Szóval nállam nem lehet annyira komoly,azt mondta a doki még annó hogy nem kell vele semmit csinálni,nem súlyos.
2013. febr. 22. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!