Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megszűnő munkaviszony és gyed?

Megszűnő munkaviszony és gyed?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 33 hetes terhes vagyok. A cég, mint tegnap kiderült,hamarosan meg fog szűnni így a munkaviszonyom is, hiába dolgoztam 5 évig. Viszont a főnököm elintézte, hogy be legyek jelentve egy másik céghez, és kicsit meg is emelik a bruttómat, hogy max gyed járjon (afféle bocsánatkérő kompenzációként), 3 hónapra.

Belemenjek? Ne menjek bele, és inkább álláskeresésit igényeljek?

Bevallom, örülnék a maximalizált gyednek (50 ezerrel lenne több nettóban)+ a csed is több lenne persze, de nem tudom hogy működhet-e. Tudtommal a gyednél visszaszámolnak 3 hónapot és 180 napnyi bérezést néznek. De július 26-tól (kiírt dátum) ha visszaszámolnak 3 hónapot, csak megszűnt munkaviszonyt találnak. Hogy is van ez?

Június 15-én lennék bejelentve, szóval jó esetben másfél hónapos új munkaviszony lenne.

Köszönöm, ha válaszoltok.



2021. jún. 7. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálad csak az fog játszani, hogy a minimálbér kétszeresének harmincad része lesz a csed, gyed számítás napi alapja. Kivéve, ha ennél kevesebb lesz a bejelentett béred. Ez a max összeg, ebben az esetben nem kaphatsz magasabb ellátást erre a munkaviszonyra.


Az nem játszik, hogy még e hónap végéig a rendes helyeden legyél bejelentve? Azért olyan gyorsan nem szűnik meg egy cég, ahogy írod. Konkrétan 3 hét múlva el tudsz menni csed-re.

Ennyi idő után egyébként végkielégítés is jár, ne hagyd, hogy elsumákolják.

2021. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hiába emelik meg az "új" munkahelyen a fizut, sajnos, nem lesz magasabb a GYED, mert ugye az alapja az lesz, mint a CSED-nek (tehát 3 hónapot visszaszámolnak, és úgy nézik a 180 napot).


Mennyi ideig nem lesz munkaviszonyod? (Akkor van jelentősége, ha 30 napnál több ideig, az már nem folyamatos, erre figyelj!)


A kérdés, hogy vajon lesz-e próbaidőd az "új" helyen. Ha IGEN, akkor mindegy, hogy belemész az új szerződésbe, vagy álláskeresésit intézel, mert valószínűleg, ha meglesz a baba, felmondanak. Azonban ha NEM lesz próbaidő, akkor nem mondhatnak majd fel neked, amíg táppénzen, CSED-en, GYED-en vagy. (Ez akkor lényeges, ha szeretnétek következő babát, és össze is jön a CSED/GYED alatt).

2021. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

30 napnál több megszakításnak milyen jelentősége van? Ez nekem új. Jobban járnék vele?


Nem lesz próbaidő.

2021. jún. 7. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, ezeket az ellátásokat csak a meglevő munkaviszonyban keresett összegek alapján számolják. Neked nem lesz ott sem 180 sem 120 nap bérezett napod, így úgy számolják, ahogy az 1-es válaszban van.
2021. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 7. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!