Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérlek csak akkor válaszolj,ha...

Kérlek csak akkor válaszolj,ha érdemben tudsz segíteni! Ha megigénylem a gyet-et 3.gyerkőc után,akkor ha megszületik a 4.babánk a férjem el tud menni gyedre úgy,hogy nekem megmarad a gyet,vagy akkor bukom a gyet-et? Köszönöm előre is.

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
A legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől a 8. életévének betöltéséig jár, feltéve, hogy a jogosult 3 vagy több kiskorú gyermeket nevel saját háztartásában.
2021. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz GYET-en, ha van 3 évesnél kisebb gyereked.
2021. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen , ezt tudom. Viszont a harmadik gyermek szeptemberben tölti a 3.évet,de úton a kistesó is. Ő Decemberben születik majd. Én csak Gyesre lennék jogosult utána ,apuka viszont Gyedre is. Ha én elmennék Szeptemberben Gyetre ,apa pedig majd jövőre megigényelné a gyedet,akkor nekem maradhatna a gyerek,ami beleszámít nyugdíjba ,vagy ezzel buknàm? Számolunk hogy érné meg jobban ,mert ha ő veszi fel a gyedet munka mellett,akkor én nem kaphatok Gyest. Tehát magam után kell fizessek. Nem tudom Gyet-nél ez hogy van. :)
2021. jún. 8. 17:18
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem gyerek,gyet. Bocsánat!
2021. jún. 8. 17:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De mondom NEM LEHETSZ GYETEN KISBABA MELLETT!
2021. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ohh,értem. Rendben. Köszönöm! :)
2021. jún. 8. 17:20
 7/16 A kérdező kommentje:
Olvastam,csak még nem jelenítette meg a válaszod ,mikor írtam. :)
2021. jún. 8. 17:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerekre 2 ellátást nem tudsz igenybe venni...

Amíg a gyes jár, (hiába a 3 nagy, a gyet kompletten az összes gyerekre vonatkozik) addig nincs gyet

2021. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Picit pontositanek

Ha 3eves a gyerek akkor megihenyelheted arra az idoszakra amig megszuletik a 4. Gyerek, azaz szeptembertol-decemberig.

Utana el kell donteni h te maradsz otthon gyesen vagy apa, es teesz vissza dolgozni.

2021. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szept-decemberre elmehetsz gyet-re. Utána félévig gyes, és utána mehet apa gyedre.

Apa nem mehet egyből gyedre :)

2021. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!