Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a GYED megigénylése után...

Ha a GYED megigénylése után szüntetem meg a munkaviszonyom, akkor a GYED-től is elesek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, ha megigénylem a GYED-et a munkáltatómon keresztül (kismama vagyok, még dolgozom), várok pár hónapot, amíg folyósítanak pár havi GYED-et (mondjuk 2-3 hónapot), és utána aláírom a közös megegyezéses papírt (a munkáltatóm pedzegeti, de persze nem vagyok hülye, tudom, h nem vagyok köteles aláírni...), akkor elesem a GYED-től és csak a GYES-re leszek jogosult? Keresem majd a NEAK-ot is ezzel a kérdéssel, de gondoltam itt is rákérdezek, ki mit tud erről. Csak mert nem akarok majd visszamenni szülés után a mostani helyemre, mert szemetek, és ha nem esnék el a GYED-től a munkaviszony megszüntetésével, akkor aláírnám a közös megegyezést, h ne kelljen velük tartani a kapcsolatot. De gyanítom, h hiába csak mondjuk 2-3 havi GYED után írnám alá a búcsúpapírt, elesek tőle a munkaviszony megszűnése miatt, és ugye a GYES nem nagy összeg. :/

2018. febr. 6. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne írd alá. Nem kell velük a kapcsolatot tartani.

Ha jönne a következő pici míg a másikkal otthon vagy akkor nem kapnál csak gyest ha már nincs meg a munkaviszonyod. Plusz így ketyeg az időd, ki kellene fizetniük a szabikat meg akár végkielégítést is (attól függ hány évet vagy ott).

Elég lenne felmondanod akkor ha már vissza akarsz menni dolgozni de másik helyre.

Szóval ne ird alá semmiképp, mert biztos rosszabbul jársz mintha meglenne a munkahelyed.

2018. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Fogod kapni a GYEDET,de én a helyedben nem írnám alá,mert míg te otthon vagy gyeden, gyűlik a szabid.A CSED idejére és a GYED első félévére jár szabi,ha ez letelik,majd aláírod,és azt kifizetik.Ez jár neked,ne dobd el.Nem kell visszamenned erre a helyre ha nem akarsz.

Vagy b terv,nem tudom akarod e bölcsibe adni,de megvárod a mikor 2 éves lesz a gyerek,beadod bölcsibe beszoktatod(ezalatt kiveszed a szabikat)és utána mondasz fel,és keresel munkát(bár ezt kereshetsz előtte is).

2018. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyednek csak annyi a felétele, hogy a szülés napján legyen munkahelyed (meg előtte 365 napig), így ha a szülés másnapján megszűnik a munkaviszonyod, ugyanúgy fog járni a csed/gyed, mintha lenne munkád. De ahogy írják, a csed idejére plusz a gyed első fél évére jár szabadság, tehát ha most mondasz fel, elesel kb egy teljes havi fizud összegétől.
2018. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 6. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!