Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem dolgoztam mâr egy éve...

Ha nem dolgoztam mâr egy éve és magamnak fizettem a TB-t akkor nem jàr a CSED nekem? Most szülök majd.

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen így nem jár.

Gyes+családi pótlék és szülés után az egyszeri anyasági segély, amit kapni fogsz.

2021. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem jár. A csed és a gyed alapfeltétele a munkaviszonyból származó biztosítási jogviszony.
2021. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem jár. És gyed sem. Csak a gyes.


Előbb kellett volna megnézni a lehetőségeket, így hogy mindjárt szülsz, már nincs mit tenni.

2021. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

A csed és a gyed alapfeltétele a munkaviszonyból származó biztosítási jogviszony


Hát nem. Biztosítási jogviszony nem csak munkaviszonyból származhat, és bizonyos esetekben a megszűnés után is fennáll a csed-jogosultság. Ha válaszolsz, pontosan tedd.

2021. jún. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

4!


Hát de. Ha belekötsz valakibe, vsak akkor tedd, ha igazad van. Itt nincs.

2021. jún. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Megbízással is lehet biztosíytott, ev-vel, társas vállalkozóként is, aálláskeresési járadék folyósítása alatt is, sorolhatnám, mert van még jópár, és jár a csed. Nem munkaviszonyból származó biztosítás a feltétel, hanem bármiből fennálló biztosítási jogviszony.


Illetve a biztosítás megszűnését követő 42 napon belüli szülés esetén is jár.


Na, akkor most mondd, melyik része téves. (segítek, egyik sem, hozhatok jogszabályt)

2021. jún. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

6!


Egy éve nem dolgozik, szerinted rá melyik érvényes? Felétek lehet 42 nap egy év.

A megbízási szerződés, egyéni vállalkozó és a többi munkaviszony, de ne zavarjon.

Ha a bármiből fennálló biztosítási jogviszony lenne a feltetel, a tb egyéni befizetése is annak számitana.


Csak ennyi téves, minden más oké. 😙

2021. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

7, nem az a kérdés, hogy ő mióta nem dolgozik, ne beszélj mellé.

Arra reagáltam, amit írtál, hogy ha válaszolsz, ne féligazságokat írj, erre mndtad, hogy nincs igazam.

És nem, az ev és a megbízott nem munkaviszony. Sőt, ha kiderül; hogy munkaviszonyt takarnak vele, még büntetik is. A tbj felsorolja, mi számít biztosítotti jogviszonynak, biztos ők is hülyék, mert érdekes, külön veszik őket... :D

Elég lesz egy bocs, igazad van. ÉS akkor talán ha valaki egyszer innen keres választ, nem a te félhülyeségedet hiszi el.

2021. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Remélem nem.
2021. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

A csed és a gyed alapfeltétele a munkaviszonyból származó biztosítási jogviszony


Nagyon helyesen szóltak, hogy ez így, ebben a formában nem igaz. Alapfeltétele a a tbj6§ szerinti biztosítási jogviszony, és nem a munkaviszony. Illetve ezek megszűnését követően is jár(hat) ellátás.

2021. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!