Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha szülésig csak 8 hónap...

Ha szülésig csak 8 hónap munkaviszonyom lenne, akkor ha az első félév alatt meglesz a többi, akkor az utolsó 2 hónapot még igényelhetem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 23. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést 🤣

Szülésig 8 hónap munkaviszonyod lesz. (Elötte?)

A csedhez 1 év kell.... mivel ez nem lesz meg, gyesre leszel jogosult. Vagy gyes helyett dolgozni akarsz?!

Ha lejár a csed, utana jön a gyed, amire valszeg szinten nem lesz meg az 1 éved. Igy gyes... vagy ha apukának megvannak a feltételek ő is mehet gyedre, te pedig maradsz otthon fizetetlenen.


Nem értem, milyen 2 honapot akarsz igenyelni?!

2021. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy év kell a szülés napjáig, pont. Addig tart a számolás, vagyis neked Csed, Gyed nem fog járni, a Gyest igényelheted meg illetve a családi pótlékot miután negszületett a baba.

Azt próbálhatod meg, hogy méltányossági alapon benyújtasz egy kérelmet és könyörögsz, hogy adják meg, de azt sem szokták így megadni hogy 4 hónap hiányzik, maximum pár napra a 365-höz.

2021. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én értem.

Szülésig 8 hónap munkaviszony, aztán szülés után is megmarad a munkaviszonya, és mikor a baba 4 hónapos lesz, már lesz összesen egy év munkaviszonya. És mivel a gyerek fél éves koráig jár a csed, a 4 és 6 hónapos kora közti időre igényelné a csedet, mivel addigra összejött a kellő munkaviszony.


Nem, ez nem így működik. Szülésig kell meglennie az egy évnek, ahogy az egyes írja.

2021. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

4 hónap hiánnyal kizárt, hogy megadják...

Barátnőmnek 2 héten múlott, nem kapta meg.

2021. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem jártál egyetemre munka előtt?
2021. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen 5-nek igaza lehet. Ha tanulmányait befejezése után rögtön munkába álltál és azóta is munkaviszonyban vagy, abból bele lehet szamittatni.
2021. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem így működik. Szép is lenne, ennyi erővel mind az egy évet előlegezzék már meg, aztán majd egyszer ledolgozod...
2021. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában, de gyereket csinálni az megy... Hányat akarsz még szülni? Nem jár semmi neked! Dolgozz min. Egy évet! Tenni is kell ám a közösbe, nem csak kivenni belőle mert pottyantasz egy gyereket!
2021. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!