Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás GYED és árvasági...

Diplomás GYED és árvasági járhat együtt vajon? Passzív félév alatt is?

Figyelt kérdés

A törvény (Tny. 55. § (5) )szerint az árvaságit nem érinti, ha szülés miatt szüneteltetem a tanulmányaim. De ezek szerint a 2 passzív félév alatt is kapom majd? Vagy mit takar?


És a diplomás GYED-el járhat együtt? (Árvasági és GYES-ről tudom, hogy igen, csak ez a fenti törvény összezavart...)


2014. jan. 30. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Passzív félév alatt nincs tanulói jogviszonyod így árvasági tuti nem jár.
2014. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem olvastad el a törvényt. ,, (5) Az árvaellátásra való jogosultságot nem érinti, ha a középiskola tanulójának a tanulói

jogviszonya, illetőleg a felsőoktatási intézmény hallgatójának a hallgatói jogviszonya a tanuló, illetőleg

hallgató betegsége vagy szülése miatt szünetel."


Én szülés miatt szüneteltetem, tehát já

2014. jan. 30. 22:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem olvastad el a törvényt. ,, (5) Az árvaellátásra való jogosultságot nem érinti, ha a középiskola tanulójának a tanulói jogviszonya, illetőleg a felsőoktatási intézmény hallgatójának a hallgatói jogviszonya a tanuló, illetőleg hallgató betegsége vagy szülése miatt szünetel."


Én szülés miatt szüneteltetem majd, tehát járna. A kérdés, hogy mikor, meddig, mivel együt. ( 07.20-ra vagyok kiírva és két félévem, az őszi/tavaszi lesz passzív.)

2014. jan. 30. 22:57
 4/4 Calliope810 válasza:
Szia! Azt nem tudod véletlenül, hogy meddig jár az árvaellátás szülés után? Mert én előző félévben kaptam, októberben szültem, de nem tudom mi a helyzet a kövi szemeszterrel. =/
2014. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!