Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság után egyből CSED?...

Szabadság után egyből CSED? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

34 hetet betöltött terhes vagyok, augusztus 10-re vagyok kiírva. Hétfő óta szabin vagyok, az a terv, hogy az összes bentlévő szabimat kiveszem 07.13-ig és utána 07.14-től egyből CSED-re megyek, viszont picit összezavartak azzal kapcsolatban, hogy ezt hogyan is kell intézni.


Az világos, hogy a munkáltatónál kell leadni az kitöltött igénylést, holnapra kaptam is időpontot a HR-re intézni a dolgokat, viszont az már nem teljesen világos, hogy mit kell hozzá csatolni ilyen esetben. Próbáltam utána olvasni hivatalos oldalakon, de mindenhol csak a jogszabály kivonata található, konkrétan ez az eset nincsen leírva és a környezetemben mindenki mást mond. HR-t is kérdeztem, ők csak annyit mondtak, hogy menjek be hozzájuk és személyesen elmondanak mindent.


A nőgyógyászom szerint csak az ő igazolása és/vagy a kiskönyv másolata kell, amin látszik, hogy mikorra vagyok kiírva.


A háziorvos szerint neki ilyen esetben is táppénzre kellene kiírnia engem mielőtt igénylem a CSED-et, ezért ő azt mondta, hogy vigyem be hozzá az igazolást. Háziorvossal nem íratnám ki magamat táppénzre, ha nem muszáj, nem tűnik logikusnak, hogy ahhoz, hogy CSED-re menjek táppénzre kellene kiíratni magamat úgy, hogy egyből szabi után megyek. Viszont egyik barátnőm, aki tavaly szült, is azt mondja, hogy a nőgyógyász igazolásával a háziorvoshoz kell mennem, majd az általa a keresőképtelenségről kiállított papírt kell vinnem HR-re.


Egy másik barátnőmnek, aki szintén tavaly szült, csak a kitöltött igénylő lapot kellett vinnie és a kiskönyvéről készítettek másolatot, egyéb, nőgyógyász vagy háziorvos által kiállított igazolást nem kértek tőle.


Anyám és az anyósom szerint pedig csak azután vagyok jogosult CSED-re menni, ha már megszületett a pici, addig csak táppénzre mehetek. Nyilván neki mondjuk pont nem hiszek, már csak azért sem, mert a jogszabály egyértelműen fogalmaz ezzel kapcsolatban és köti ki a legfeljebb 28 napot, amit szülés előtt is igénybe lehet már venni.


Hogy van ez akkor most pontosan? Kinek van igaza? Kell igazolás vagy sem? Tudom, butaság a kérdésem, és a HR-en holnap úgyis meg fogják mondani, hogy mit kérnek, de szeretnék kicsit felkészültebben odamenni.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2021. jún. 29. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Az irataid másolata, a szülés várható időpontját igazoló dokumentum (kiskönyv 7.oldala vagy nőgyógyász igazolása) és a csed igénylő ( [link] fog kelleni.


Jogosult vagy 28 nappal hamarabb csedre és mindegy, hogy táppénzről vagy szabiról mész rá.

/Egy tb-s, munkaügyek/

2021. jún. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. jún. 29. 08:21
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Háziorvostól egy terhességi állományba vétel nevű igazolás kell. Az nem ugyanaz mint a táppénz.
2021. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!