Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyermek június 1-el kezdte...

A gyermek június 1-el kezdte a bölcsit, engem viszont a munkáltatóm csak július közepével tud visszavenni (aktív állományba tenni). Ebben az esetben, hogy júliusban kezdek is kapni fogom a GYED-et? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az államkincstárban ma voltam bent, ők ilyenről nem is hallottak, ha bölcsibe adom megszűnne, felhívtam az ügyintéző figyelmét a 1.5 hónapra, ami a bölcsi kezdés és a munkába állásom között telik el, de azt mondta ez nem számít. Ennek ellenére én nem vagyok benne biztos, hogy kapni fogom, mert ugye van egy olyan szabály, ha beadod bölcsibe, de nem mész vissza, akkor megvonják a gyedet. Most csak júniusban nem kapom meg, vagy mivel a munkábaállásom fix, így is folyósítják nekem?

2021. jún. 30. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

De a szabadságodat fogod tölteni, vagy fizetés nélkülin maradsz?


Ha közben fizetett szabin vagy, ami felhalmozódott eddig, akkor ugye aktív vagy, így jár a gyed.


Ha fizu nélkülin vagy, akkor nem jár. Arra az időre le kell mondani, majd újra megigényelni.


Ha ezt nem teszed meg, akkor nembiztos hogy észreveszik, de utána visszafizettetik kamattal, így én nem mernék kockáztatni.

2021. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, hogy ez már múlt idő.


Megfogod kapni a gyedet, de vissza kell elvileg fizetni.


Facebook tb kérdések és válaszok anyukáknak csoportba lépj be, ott rá tudsz keresni, mert már többször láttam erről kérdést.

2021. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! A tbhez visszamentem, végül segítettek.
2021. jún. 30. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!