Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A folyósítási idő alatt...

A folyósítási idő alatt módosítható, hogy ki veszi igénybe a GYED-et?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem egy éves babánk, és úgy néz ki, úton van a kistestvére (márciusban születne, amikor a nagy 19 hónapos lesz). Az ellátásokat most én kapom a nagyra, és ugye a CSED-et is majd a kicsire, de gondoltuk, az apuka igényelné meg munka mellett a kicsire a GYED-et, mert magasabb a fizetése. Ez a nagy 25 hós korától indulna, és azt jelenti, hogy a kicsi után 11 hónapig kapná apuka a GYED-et, mivel akkor lejár a nagy után a GYES, és én ellátás nélkül maradnék (itthon a kicsivel). Van lehetőség ettől az időszaktól nekem kérni a kisebb összegű GYED-et tovább, így ellátás alatt maradnék, vagy nem lehet módosítani beadás után?


Remélem nem túl kusza.

Köszönöm szépen!



2021. júl. 23. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Módosítani nem lehet. Teljesen újat kell beadni.
2021. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz, de ez így nem jó gondolatmenet. Attól a pillanattól, hogy a férjed veszi igénybe a kicsi után a gyed-et, a nagyra járó gyest is át kell vennie. Ezeket az ellátásokat több gyerekre is csak egy szülő veheti igénybe, olyan nincs, hogy apa gyeden van a kicsivel, te meg gyesen a naggyal.
2021. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, így már világos! Akkor maradunk nálam.

Köszönöm szépen!

2021. júl. 23. 09:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Egyáltalán nem Javaslom hogy átvegye a GYED-t.


Neked tb-t kellene fizetned és megszakad a biztosított idő is.


Hosszútávon így jobban jártok.

Mellesleg kérd magad tappenzre.

Így terhesség alatt kapsz Gyed-t + tappenz, utána csed+gyed


A munkaviszonyod megvan, ugye?

2021. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#

Köszönöm, maradunk a jelenlegi felállásnál! Igen, megvan a munkaviszonyom. Ha túl vagyunk a 12. heti genetikain, és minden oké, akkor beszélek majd a főnökömmel. A táppénzre vételen is gondolkoztam, de nem tudom, mennyire lesznek kaphatóak az ötletre, hisz 1/3 részét a munkáltató fizetné.

2021. júl. 23. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.


Kis cég vagy multi?


Multinál nálunk senkit nem érdekelt. Ha a doki keresőképtelennek ítél, akkor ez van... Kell egy aktív nap (pl szabadság) /megjegyzés: ne menj bele, hogy az összes szabidat kivetessék, mert utána nem marad, mikor visszamesz/


Nyilván ha kis cég, akkor később lehet belőle gond, ha majd vissza akarsz menni, akkor szivóznak, esetleg kirugnak.

Foleg,akkor gáz, ha oda szeretnél mindenképp visszamenni.

2021. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magáncég, nem pár fős, de 100 alatti. Megpróbálok majd egyezkedni, de erőlködni nem fogok, mert egyelőre más alternatíva nincs, ahova visszamehetnék. Ide visszavárnak, már most is többször hívtak, hogy megyek-e, legalább csak heti 1-2 napot. Nem tudom, mivel teszek jót, ez azért kőkeményen a jóindulatukon múlik.
2021. júl. 23. 13:42
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Azért abban nem értek egyet, hogy jóindulat csak.


Jelenlegi szabályozás szerint jár a gyed mellett a tappenz.


Ezt az állam találta ki, attól, hogy a cégeknek nem tetszik. A max tappenzt is asszem valami bruttó 300, szóval azért nem milliókról van szó sztem. Nyilván egy 5 fős vállalkozásnak nagyobb érvágás.


Szóval azért durva, hogy azért amiért te nem multinál dolgozol, nem járhat neked az, ami annak, aki egy 500-1000 fős cégnél

2021. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!