Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan akinek a férje...

Van itt olyan akinek a férje veszi igénybe a gyedet munka mellett, és a kis tesó a nagyobb tesó 2 éves kora előtt születik meg, vagy született meg? Ti hogy intéztétek, fogjátok intézni a további folyósításokat?

Figyelt kérdés

Nem igazán kaptam érdemleges választ,a MÁK-tol,csak annyit telefonáljak a baba születése után és akkor megbeszéljük mik a teendők.....

El kell bírálni kaphat e bármit is az apa. (férjem)



#GYED #kistestvér #Gyed munka mellett
2018. márc. 1. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apuka továbbra is kapja az elso gyerek után a gyedet, amíg az 2 éves nem lesz. A másodikra így addig, amíg az le nem jár és a második gyerek nem kész fel éves, nem jar semmi
2018. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éjtem akkor apa kapja a gyedet a nagyra 1 hónapig, a kicsire semmit. utána mondjuk én igényelem meg a gyest mindkettőre, 5 hónap múlva mikor a kicsi 6 hó elmúlt ő rá kaphatja apa a gyedet vagy emelt összegű gyedet mert két éves kora előtt született a tesó, a nagyra meg semmit? Vagy én igénylem mindkettőre a gyest és kalap kabát apagyed uszik? Vagy esetleg apa kaphatja a munka mellett is a gyest és a gyedet? Olyan jó lenne ha az ucsó lehetőség élne.
2018. márc. 1. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen emelt összegű gyed? Olyan nem létezik.
2018. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha már a nagyobb gyerekre is kap GYED-et, akkor valószínűleg a kisebbre is fog kapni (ha nem szűnik meg a munkaviszony, stb..)

azt nem tudom, hogy a babára igénybe veheti-e a gyest (fél éves korig, vagy azt is csak az anya, mint a CSED-et)

ha minden feltétel adott, 168 nap után tudja rá igényelni a GYED-et

tehát, megszületik a baba, férjed a nagyobb gyerekre még egy hónapig igénybe veszi a gyed-et. (vagy ameddig nem lesz 2 éves) (kicsire semmi) ha elmúlik két éves, akkor te mindkét gyerekre megigényled a GYES-t. (férjed lemondja) eltelik 168 nap, férjed megigényli a kicsire a GYED-et, a nagyobbra a GYES-t 3 éves koráig (te pedig lemondasz mindent) :)

2018. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Kaphat az apa ellátást mindkét gyerekre egyszerre, plusz dolgozhat is mellette. Viszont mindkét gyerekre ugyanaz a szülő kaphatja az ellátást, olyant nem lehet, hogy egyik gyerekre te, másikra ő. Visziont az apa nem kaphat csedet, így ha ő fogja kérni az ellátásokat, akkor a kicsire az első fél évben gyest fog kapni.
2018. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyerek fél éves kora előtt a gyest nem veheti igénybe az apa munka mellett, utolsó
2018. márc. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ó akkor ezt rosszul tudtam, köszi az infót.
2018. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És olyan lehetséges e hogy, a férjem igénybe veszi arra az egy hónapra a GYED-t a nagyra, a kicsire nem jár semmi addig csak a családi gondolom. És én visszamenőleg megtudom igényelni a kicsire azt az egy havi GYEST- is? Én igényelném a nagyra is a GYEST két éves kora után addig se kellene fizetnem a tb-t mert abból úgy adót vonnak.Majd, ha a pici betölti a 6 hót mindkét gyerköcre ismét apa igényli munka mellet kicsire GYEDET, nagyra GYEST? Jól gondolom így?
2018. ápr. 19. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!