Táppénz után Gyed?

Figyelt kérdés
Sziasztok ha 20.hetes terhesen elszeretnék menni táppénzre nehéz fizikai munka miatt kevesebb lesz majd a gyedem vagy bármilyen juttatásom? Évek óta dolgozok itt normálisan bejelentve.Jövő januárra vagyok kiírva.

2021. aug. 1. 05:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem lesz kevesebb. Csedet, gyedet a fizetésből számolják. A táppénzes napokat átugorják, mert ellátás nem lehet ellátás alapja.
2021. aug. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Nehéz fizikai munka nem keresőképtelen állapot. Üzemorvos felmentés, alapbér.
2021. aug. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

2


Nálam az üzemorvos táppénzt javasolt.


Nem a “csalás” miatt, hanem, mert önmagában a terhesség nem akadálya a munkavégzésemnek, de az egyéni állapotom igényli. ( sok állás, 15 kg-ok emelve.. 2* 1,5 h utazás)

2021. aug. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Veletlen elküldtem


Tehát a táppénz előtt lévő 180 napot nézik.

2021. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
3, ilyen nincs. A nem megfelelő munkakör nem táppénz. Ennyi.
2021. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2.-es.Ha a munkáltató nem tud könnyített munkát adni nem fogok dolgozni és ezzel veszélyeztetni a babát nekem csak úgy nem fizetné ki az alap bérem a semmire.Nem minden cég ilyen,ha jól értettem amit írtál.Egyébként táppénzen se voltam még soha.
2021. aug. 1. 09:47
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Nálam még pont a főnök mondta hogy mondjam meg az orvosnak milyen munkát végzek es ha uvy van menjek táppenzre nyugodtan. Az emelgetéseket nem engedték, de mivel erős vegyszerekkel és nagy frekvencias geppel dolgozom igy elejétől kezdve táppenzre irtak ki. A csed, gyed a fizetésből lett megállapitva a táppénz előttről
2021. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tud megfelelő munkakört biztosítani, akkor állásidőt kell fizetnie. Csak sokan inkább elküldenek táppénzre, mert az olcsóbb.
2021. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Micsoda?

Tappenzes napokat atugorjak?

Én ezt nem is tudtam nekem ez óriási szívás mert tappenz előtt 33%-os fizetés elvonások volt 180 napban így 50el kevesebbet kaptam kézhez mint amúgy lévő as nélkül kellett volna kapjak.

😭😭😭😭

Vagy bruttóból vagy nettóból számolják a CSED-et?

2021. aug. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Levonás
2021. aug. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!