Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyedet augusztusban ugyan...

Babyka07 kérdése:

A gyedet augusztusban ugyan így mint a családipótlékot 24-e körül fizetik ?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert a cég ahonnan jön az utalás kifizető hely illetve első gyermekem S ez új nekem . Köszönöm szépen a válaszokat.

2021. aug. 16. 13:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
10. Forrás?
2021. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%

,, a társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező munkáltató esetében a kifizetőhely, [a Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához tartozó munkáltatói kör esetén a Magyar Államkincstár,] bírálja el, és a jogosultság fennállása esetén folyósítja az ellátást,


egyéb esetben a foglalkoztató (egyéni vállalkozó, mezőgazdasági őstermelő) székhelye szerint illetékes kormányhivatal bírálja el, és a jogosultság fennállása esetén a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatósága folyósítja az ellátást."

2021. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Pont ezt írtam én is. Szó sincs OEP-ről.
2021. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

Tessék, gyed:


...Szàmla (201) EGYÉB TRANZAKCIò:+169.050,-HUF; Közl Partner E.ALAP ELSZàMOLàSI SZàMLA; Egy:+273.923,-HUF; OTPdirekt


Gyes, csp:


...Szàmla (210) CSALàDTàMOGATàSI ELLàTàSOK:+37.850,-HUF; Közl ; Partner Kincstàr(K07); Egy:+688.625,-HUF; OTPdirekt



Gyes Államkincstár, gyed csed Ealap azaz egészségbiztosítási alap, azaz NEAK..



A gyes csp. alanyi jogon jár, a csed gyed nem, az jogviszony és bér után. Ezért a neak intézi.

2021. aug. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
Lehet az Államkincstár lezsírozza a NEAKal de a CSED GYED a NEAK alá tartozik.
2021. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

Egészségbiztosítás Pénzbeli Ellátás

A Magyar Államkincstár közreműködik a táppénzzel, csecsemőgondozási díjjal, gyermekgondozási díjjal , a baleseti táppénzzel és az utazási költségtérítéssel összefüggésben az egészségbiztosításért felelős miniszter intézkedéseinek és döntéseinek előkészítésében, feladatellátásában.



Tehát az államkincstár közreműködik benne, de attól a NEAK intézi.

Az Államkincstár alá tartozik a nyugdíjintézet, a NEAK, a családtámogatási osztály (gyes, családi pótlék, gyet, egyszeri anyasági, fogyatékossági támogatás)


Tehát van az Államkincstár 2017 óta mint fő szerv, az alá tartozik a NEAK is aki a csedet, gyedet utalja megyénként eltérően. A családtámogatási pénzek megint máshonnan, egyenesen a Kincstártól jönnek egységesen. A fent küldött sms-ekben is láthatod hogy más az utaló szerv.


Így már érthető kedves okostojás?

2021. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

Annyira bírom az ilyet, hogy buta, tájékozatlan, és meg akarja magyarázni, hogy mindenki hülye, csak ő helikopter. De mosz be nem vallja majd, hogy tévedett.

Én az NKE-n végeztem közigazgatás-szervezőként, igaz nem közszférában dolgozok, de ehhez diploma sem kell, hogy össze tudd rakni ezt a 2 szálat, de csak magyarázza a hülyeséget, és lebutaságozza a valóságot.

2021. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi most telefonáltunk múlt hét csütörtökön a Ceglédi NEAK-hoz, hogy sikeresen beérkezett a gyed kérelem. Azt mondták igen, 8 nap még elbiraljak aztan utaljak is.

Ugyan így a tp miatt is hozzájuk telefonáltam.

Gyes és családi miatt viszont már nem.

2021. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
Múltkor én is az államkincstárt hívtam a gyed miatt, ők mondták hogy ahhoz semmi közük, az a NEAK-hoz tartozik, a ceglédi NEAK-ot kellett nekem is hívni.
2021. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
Lepontozgathatod 59% nyugodtan az összes választ, de szimpatikusabb lenne, ha tökösen azt mondanád hogy, hú akkor ezt rosszul tudtam, rosszul értelmeztem.
2021. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!