Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok egyszerre gyes-t és...

Kaphatok egyszerre gyes-t és táppénzt?

Figyelt kérdés

Kisfiam december 5-én tölti a 2-t. Nem szeretnék visszamenni dolgozni, tervezzük a kistesót. Ha esetleg addig összejönne a baba, akkor december 5-től elmehetek táppénzre és igényelhetem mellé a gyest? Vagy gyed-ből amúgy sem lehet táppénzre menni?

Válaszotokat köszi előre is!


2021. aug. 16. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre értelemszerűen akkor mehetsz ha aktív munkaviszonyod van.
2021. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Hát a következő babával csak úgy tudsz tp-re menni ha legalább egy napot újra kereső állományba kerülsz. Akár úgy is, hogy elkezded kivenni a bent lévő szabijaidat. A tp-t az egyik gyerekre igényelheted, a gyest pedig a másikra.
2021. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek!
2021. aug. 16. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

A vissza egy napra az tévhit, de szabival megoldható.

Kaphatod.

Én gyedet é táppénzt kaptam egyszerre majd csedet és gyedet majd és gyest

2021. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak olyan kedves munkáltatók, akik amikor bejelented, hogy szeretnél "visszamenni" fizetetlenrol táppénz miatt állományba mert veszelyeztetett vagy, akkor nem válaszolnak neked 30 napig és akkor már el is estél egy havi tappenzedtol.


" A visszatérés bejelentése


A gyermek ápolása, gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság megszüntetését a munkavállaló köteles bejelenteni. A dolgozó és a munkáltató közötti együttműködési kötelezettség alapján elvárható, hogy a munkavállaló a visszatérés várható időpontját is megjelölje. Ha a dolgozó egyéb visszatérési időpontot nem jelöl meg, akkor a fizetés nélküli szabadság a megszüntetésre irányuló bejelentés közlésétől számított 30. napon szűnik meg. (Mt. 133.§ (2)."

2021. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!