Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg dolgozom és októberbe...

Ginger0123 kérdése:

Jelenleg dolgozom és októberben fogok szülni ,és meddig kell dolgoznom,hogy a csedet jól kapjam?

Figyelt kérdés
Tehát munkaviszonyom évek óta van, viszont attól félek,ha elmegyek táppénzre akkor a 6 hónap csedet a táppénz alapján fogják megállapítani. Meddig kell dolgozni ,hogy a munkaviszony alapján állapítsák meg a csedet és mikor mehetek táppénzre ,hogy azt már ne vegyék figyelembe ? Vagy nem függ össze?köszönöm a válaszokat
ápr. 23. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milliószor le lett írva, hogy ellátás ellátásnak nem lehet alapja, tehát a csed számítanak nem szamoljak bele a tappenzes időszakot.
ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha folyamatos a táppénz? Lehet milliószor le lett írva, de ahány embert kérdezem annyi választ kapok. Én ebben nem vagyok járatos azért kérdeztem itt. Volt aki azt mondta,hogy ha folyamatos táppénzre jövök akkor a táppénzt veszik figyelembe a csed megállapításánál. Ezért vagyok osszezavarodva. Volt aki azt mondta,hogy július végéig dolgoznom kell és utána johetek táppénzre és akkor már a jövedelmet veszik figyelembe.
ápr. 23. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2# De hát ennek mi értelme lenne? Akkor tök mindegy meddig dolgoznàl, mindig a táppénz lesz a végén 😅
ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a félelmedet 10 mp google kereséssel ki lehetett volna zárni.
ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a táppénz előtti időszakból számítják.

Ha pl. holnaptól elmész táppénzre, akkor a mai naptól visszafele 180 naptári napot vesznek figyelembe, és az alapján számítják ki.

ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is októberben fog születni a babám és 2,5 hete táppénzen vagyok.


Van könyvelőm a munkám miatt, én vele beszéltem és a táppénz előtti időszakot veszik figyelembe a CSED és GYED számításnál.

ápr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, nagyon szépen köszönöm a normális választ ❤️❤️ kedves utolsó, jó egészséget és könnyű szülést ❤️
ápr. 23. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összes hozzászóló jó választ adott, arról nem tehetnek ha életképtelen vagy és magadtól nem tudsz utána nézni hogy "jársz jobban".
ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!