Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két gyerekkel jól meg lehet...

Két gyerekkel jól meg lehet élni, ha jár a csed, gyed egyszerre?

Figyelt kérdés
Ti hogy tapasztaljátok, így, hogy sokkal többet kaptok, mint amíg nem volt gyereketek, jobban kijöttök egy hónapra? Vagy annyi költséggel járnak a gyerekek, hogy nem jobb?

2021. aug. 30. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csed kb ugyan annyi volt, mint amennyit kerestem. Gyedet klasszisokkal kevesebbet kaptam


Ha férjemmel nem vagyunk közös kasszán, lett volna, hogy bajban lettem volna.

2021. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A csed fél évig jár, úgyhogy érdemes tovább is látni. A max gyed szerintem nem elég semmire, de lehet hogy mi vagyunk a nagyon pazarlóak.
2021. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyon sokmindentôl függ.

Az igényektôl, a korábbi életszínvonaltól, a korábbi fizetéstôl stb...


A Csed azért nem jár olyan sokáig, hogy arra egy életet lehessen felépíteni, a Gyed meg ugye maximalizálva van, szóval hiába keres vki jóval átlagon felül, ha aztán kap kb. 170 gyedet...


Nekünk vannak megtakarításaink, nem kellett leadnunk a korábban megszokott életszínvonalból, belefér a két gyerek.


De NEM azért, mert a gyedet meg a csedet kaptam egy ideig egyszerre, hanem mert mindketten jól kerestünk/keresünk és vannak tartalékaink.


Most megyek vissza dolgozni, azért azt már várom.

2021. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Én 160 ezer gyedet kapok, plusz 20 ezer bejön máshonnan, mi ebből a havi 180 ezerből megélünk.


De nincs hitelünk, viszont van konyhakertünk, úgyhogy zöldségeshez pl. nem nagyon jàrunk júniustól szeptember végéig, és télre is teszünk el dolgokat, ilyenkor érezhetően kevesebb a kajapénz.


Amúgy elmegy havi 50 ezer a rezsi+telefon+internetre, havi 25 ezer a tankolásra, másik 15 ezret félrerakunk kocsiszervízre, meg mondjuk téli időszakban havi 75 ezer kajára. A maradék 15 ezer erre-arra, ruhára vagy valamire.


Mondjuk, a kicsi még csak 1 éves lesz, ő eddig nem igazán került pénzbe.


A férjem keresete megy úgymond tartalékba, lakásfelújításra, nagyobb kiadásokra. De pl. most felújítás mellett nyaralás már nem férne bele.

2021. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
4: tök jó hogy leírtad! Na itt az egyéni esetek jelentősége és hogy miért nem lehet a gyedre bazírozni. A gyerkőc nálunk is pont egyéves, kis baj van a mozgásával és gyógytápot kap, így nálunk ez a két apróság havi 50-60-ba is fájt egy időben. Plusz hitelünk van két lakástakarékkal, ergo az egész gyed el van tapsolva pillanatok alatt.
2021. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!