Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-ről GYES-re kerülés...

GYED-ről GYES-re kerülés előtt szükséges szólni a munkáltatónak, hogy továbbra is fizetés nélküli szabadságon maradnék?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek váratlanul kiadták a meglévő szabadságait, mert úgy gondolták, hogy menni fog vissza dolgozni, a baba pedig bölcsibe. Ő viszont egy szóval sem említett nekik ilyesmit.
2021. okt. 5. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az ismerősöd anno nem a teljes 3 évre kérte a fizetés nélkülit, hanem csak a csed és gyed idejére, akkor jogszerűen jártak el.
2021. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a CSED végén (GYED elején) ki kell tölteni egy papírt amin leírod meddig kéred a fizetés nélküli szabadságot.

De elég baj ha ilyen rossz a kommunikáció a munkahely és a nő között.

2021. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erről jutott eszembe, hogy én már nagyon nem emlékszem arra a nyomtatványra, így a megadott dátumra sem (mentségemre szóljon a brutál nehéz terhesség). Ha a munkáltatónál érdeklődöm, utána van módom módosítani rajta, esetleg kérvényezni a fizetés nélkülit a GYES idejére is, ugye?
2021. okt. 5. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most mennék vissza dolgozni hogy gyesre kerültem semmi pénzzel

Tudtommal te jelzed írásban mikor akarsz visszamenni és köteles 1 hónapon belül visszavenni

Annyi h nem vagy védett tehát utána elbocsáthat 1 hónap után pl

És nem kötelező ugyanarra a pozícióra visszavennie mert papíron megszüntette azt és átnevezte így meg köteles felajánlani bármi mást de az bármi lehet ugye .

2021. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, kèrheted mèg. Èn is csak a csed-gyed idejère kèrtem, de az èn munkáltatóm volt annyira normális, hogy rákèrdezett levèlben, ès kèrte, hogy amennyiben maradok otthon gyes-en, küldjem be róla a papírt.
2021. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!