Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamenőleg lehet-e kérni a...

Visszamenőleg lehet-e kérni a családi kedvezményt?

Figyelt kérdés

Tudom, nem GYED, CSED, de nem tudtam hova írjam.

Júliusban lettem 12 hetes terhes az első babánkkal, ugyebár már akkor igényelhettem volna a családi adókedvezményt (10 ezer forint havonta), de nem tettem. Ha most megigénylem a munkáltatónál, akkor visszamenőleg megkapom ezekre a hónapokra a pénzt a következő hónapban, vagy már nem, csak az adóvisszatérítésnél egy összegben? Esetleg évvégén?

Nagyon nem tudom hogy mennek ezek.

A másik pedig, hogy 24 évesek vagyunk, most szeptemberben házasodtunk össze (mindkettőnknek első házasság). Mivel jövő januártól a 25 év alattiaknak SZJA-t nem vonnak le, de nincs elegendő adóalapunk ahhoz, hogy az első házasok kedvezményét is igénybe vegyük, így lett az a szabály, hogy ennek az érvényesítését abban a hónapban is megkezdhetjük, amikor az egyikőnk betölti a 25-öt (jelen esetben júniusban). Na most a kérdésem, hogy ezt most is leadhatjuk, jelezve, hogy jövőre júniustól kérjük, vagy ezt majd akkor kell leadni, amikortól kérjük?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kicsit (nagyon) tudatlan vagyok a témában.



2021. okt. 12. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi kedvezményt majd jövőre tudjátok visszaigényelni, így utólag nem adják oda.
2021. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor most felesleges is leadni a munkáltatónak a formanyomtatványt? Vagy jó, ha azért leadom?
2021. okt. 12. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azért inkább add le most, valószínű hogy így egyszerűbb lesz.
2021. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most leadod a családi kedvezményes nyilatkozatot, akkor az októberi bérből már tudod érvényesíteni. Azokra a hónapokra amikor nem vetted igénybe, de jogosult lettél volna rá, már csak az adóbevallásban tudod egy összegben visszaigényelni. (Bár most az adóvisszatérítés miatt más a helyzet)

Az első házasok kedvezményére is jogosultak vagytok októbertől. A 25 év alattiak SZJA mentességére vonatkozó jogszabály még nem jött ki, ezzel kapcsolatosan kár találgatni. Mindenesetre most nem kell leadnod semmit azzal kapcsolatban, hogy jövőre mit hogy akarsz igénybe venni.

2021. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, ha most leadod a papírt, októberben már kapni fogod a családi adókedvezményt. Visszamenőleg csak az adóbevallásban lehet kérni, most meg ugye automatikusan vissza is utalják majd az szja-t, tehát nem is kell a bevallással külön bajlódni.

Az első házas kedvezmény idénre ugyanígy. A jövő évre vonatkozóan pedig jövőre kell majd nyilatkozni a munkáltató felé.

2021. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!