Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi Családi kedvezmény...

Mennyi Családi kedvezmény visszamenőlegesen?

Figyelt kérdés

Második gyermekünket örökbe fogadtuk,aki 2012.január 28-án született.2012.február.1-el igényeltük meg rá a családi pótlékot.A családi kedvezményt csak 2012.júniusától kértük második gyermekünkre is,akkor lett jogerős az örökbefogadás.


Most adóbevalláskor visszamenőleg igényeltük a családi kedvezményt,viszont csak 30 ezer forintot írtak,hogy annyit kapnánk vissza.

Én 40 ezerre számítottam,hisz januárban még csak az első gyerekünkre kaptuk meg,de februártól már mindkét gyerekünkre megkaptuk a családi pótlékot.A családi kedvezményt pedig júniustól kaptuk meg mindkét gyerekre.


Akkor most én számoltam jól,és 40 ezret kellene kapnunk,vagy valóban csak 30 ezer járna visszamenőleg?


2013. márc. 26. 22:34
 1/7 A kérdező kommentje:
...elütöttem a dátumot...18 helyett kettes ütöttem..szóval a második gyermekünk 2012,január 18-án született.
2013. márc. 26. 22:36
 2/7 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény már a magzati korban is jár a 91 napot betöltött magzatra.
2013. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magzati korra nem igényelhettük,mert második gyermekünket örökbefogadtuk 5 napos korában..:)


De ezek szerint akkor visszamenőleg is minden hónapra ugyanúgy jár..vagyis februártól júniusig..4 hónap..azaz 40 ezer forint..

2013. márc. 27. 06:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Arra a hónapra, amelyre családi pótlékra jogosultak vagytok, jár a családi kedvezmény is.

Ha már 2012. 02. hóra jogosultak voltatok a baba után is családi pótlékra, akkor 11 hónapra vagytok 2012. évben jogosultak utána családi kedvezményre is.


Január hónapban 1 gyermek után 62.500 Ft jár.

02-12. hóban 2 gyermek után 2 fő x 11 hó x 62.500 = 1.375.000,-

Tehát 2012. évben összesen 1.437.500,- Ft családi kedvezményre vagytok jogosultak KETTEN, a férjeddel együtt.

Ezt az összeget beírja valamelyikötők a bevallása 21. sorába. Ha a 20. sor ennél az összegnél kevesebb, akkor a 20. sorban lévő összeget írhatjátok be maximum.

Az 1.437.500 Ft és a 20. sorban szereplő összeg különbözetét (mint érvényesíteni nem tudott összeget) a másik szülő érvényesítheti a saját bevallásában úgy, hogy Ő a különbözet összegét írja be a vallása 21. sorába.


Akkor lehetséges az, hogy nem tudjátok a Nektek járó családi kedvezmény összegét teljes mértékben kihasználni, ha nincs kettőtöknek legalább összesen 1.437.500 Ft adóalapotok (bevallás 20. sora).


Ez a családi kedvezmény összeg 230.000 Ft-nyi adónak felel meg, amely a családnál marad a kedvezmény igénybevétele által.

2013. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ,nagyon megnyugtattál.


Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ha már tegnap a tévesen kitöltött adóbevallás postázva lett az APEH-nak,lehet-e utólag helyesbíteni?

2013. márc. 27. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen lehet, de már csak önellenőrzéssel. Önellenőrzésre csak a bevallás benyújtására előírt határidőt követően van lehetőség. Tehát 2013. május 21. után bármikor, "5 éven" belül.

Ugyanezen a 1253-as számú nyomtataványon kell megtenni, csak az első lapon (főlap) be kell írni, hogy milyen bevallást önellenőrzöl.

2013. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm..nagyon sokat segítettél!! :)
2013. márc. 27. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!