Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megigényelhetem a gyes erre a...

Megigényelhetem a gyes erre a hónapra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 26.-án lesz 2 éves. Apuka veszi igénybe a gyedet. A kistesó oktober 7.-én született. Amig nem jár le a gyed igénybe tudom venni a gyest? Vagy majd csak jövőhónapba? Illetve a kicsi fél éves korátol ujra apa veszi igénybe a gyedet. A nagyra én tudom igenyelni a gyest? Vagy azt is neki kell akkor?
2021. okt. 19. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, a második babádra a születése napjától jár a gyes. Igényeld nyugodtan! Majd 6 hónapos korában lemondod, és a párod kgényli a gyed-et. De, 26-tól a másik gyermekre is igényeld a gyes-t, mert a gyed csak 2 éves korig jár.
2021. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A két gyerekre csak egy szülőnek együtt lehet ellátást igényelni. 26ától tudod kérni a két gyerekre a gyest. Később is, ha apa igényli a gyedet, a gyest is neki kell a másik gyerekre.
2021. okt. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy egyik gyerekre egyik szülő, a másikra a másik.

Ha te most gyest kérsz szüléstől, apának nem jár a gyed a nagyra, arra is te kaphatsz ellátást.

Ha apa kérne a kicsire, akkor viszont nem dolgozhat.

2021. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Apa nem kérheti. 6 hónapos koráig csak az anya igényelhet ellátást rá.

Nem tudsz kérdező addig semmit igénybe venni. Vagy most lemondja apuka a gyedet, és te megigényled 2 gyerekre a gyest, vagy megvárod míg lejár a gyed, és utána igényled.

Viszont gondolom a gyedet a kicsire majd újra apuka igénybe szeretné venni. Akkor viszont a nagyra is neki kell majd a gyest igényelni, neked pedig fizetni a tb-t, mert nem lehet megosztani a gyerekek után járó juttatásokat. Vagy apuka igényel mindent, vagy anyuka.

2021. okt. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Apa nem kérheti. 6 hónapos koráig csak az anya igényelhet ellátást rá.


Csak csedet nem kérhet az apa. Gyest kérhetne, ha meg akarja tartani a nagyra a gyedet.

2021. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem. Gyest sem kérhet. Az első 168 napban semmilyen ellátást nem igényelhet az apa.
2021. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6, idézd nekem a cst azon paragrafusát, ami tiltja.

Segítek, ne keress feleslegesen, mert nincs ilyen.

Mehet apa gyesre hat hó előtt is, de keresőtevékenységet nem folytathat.

2021. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igaza van a 6-os válaszolónak. Apa nem mehet gyesre az első 6 hónapba. Ha anyuka nem jogosult a csedre, azt ugye apuka nem veheti igénybe, csak az anya mehet gyesre, apa nem.

Hogy miért így van, nem tudom, de biztos, hogy így van.


Érdemes figyelembe venni azt az esetet is, amikor az édesanya nem tervez még visszatérni dolgozni, hanem újabb kistestvért szeretnének. Ebben az esetben CSED-re nem lesz jogosult az édesanya, valamint ezt az ellátást az édesapa sem tudja igénybe venni. Ilyenkor az édesanya, figyelembe vehető jövedelem hiányában és a megszakított biztosítási jogviszony miatt, CSED helyett a gyermek születésétől GYES ellátásra lesz jogosult 168 naptári napon keresztül, majd ennek lejártát követően kaphatja az édesapa újra a GYED-et ez utóbbi gyermek után is.

2021. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8, légy szíves, hozz rá jogszabályt. (neked is mondom, nincs ilyen, csak a munka van tiltva mellette)
2021. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, hol van a tiltó jogszabály???
2021. okt. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!