Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben jár az adókedvez...

Ilyen esetben jár az adókedvezmény és a visszatérítés?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy 19 hetes vetélésem. A családi adókedvezményt szerettem volna igénybe venni, de ugye így már nincs lehetőségem. Viszont elméletileg 2 hónapra járt volna. Ezt meg tudom igényelni és majd egy összegben visszamenőleg kérhetem?

A másik pedig ez az adóvisszatérítéses történet. Elvileg az kapja vissza aki 2021-ben valamilyen adókedvezményre jogosult (ugye így a 12 hetet betöltött magzat esete is ide tartozik), de mi van ha valaki elvetél, akkor is visszakapható az adóelőleg? Tudom még semmi sem biztos ezzel kapcsolatban, de hátha valakinek van infója.



2021. okt. 25. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

A magzatra járó kedvezmény megelőlegzett kedvezmény és feltétele az élveszületés.

Szóval nem, nem jár.

Ha igénybe vetted volna, visszaköbetelhette volna a NAV.

2021. okt. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Kövezzetek meg, de ez nekem is eszembe jutott sajnos, pedig nem vagyok ebben a helyzetben. A kérdező gyerekét nem hozza vissza, de azért az adóvisszatérítés mértéke akkora, amit szerintem egy babát tervező pár sem szívesen enged el és az, hogy ő nem tudta végighordani a terhességét, nem az ő hibája (jobb esetben). Egy ilyen kérdés miatt leundorítózni valakit... szerintem a válaszolót minősíti, nem a kérdezőt.

Kérdező, szerintem érdeklődj a NAV-nál, ott előrébb jutsz.

2021. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem jár mert jogosult voltál adókedvezményre ( még ha csak rövid ideig is) Kérdezd majd a NAV- ot!
2021. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm szépen.

A negyedik babánkat veszítettük el önhibánkon kívül. A legjobban vágyott álmod valóra válik, aztán kegyetlenül elveszi tőled az élet, olyan űrt hagyva, mintha a lelkedet tépték volna ki. Sok borzalman vagyunk túl és engem abszolút nem érdekel már mit gondolnak mások (főleg meg arctalan, unatkozó emberek), tisztában voltam vele, hogy lesznek negatív hozzászólások, de nem számít.

Nem azzal a pénzzel szeretnék "boldog" lenni, sőt nincs is rá igazán szükségünk, csak megfordult a fejemben, hogy ilyenkor vajon mi a helyzet.

2021. okt. 25. 09:37
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg igenis járj utána és ha jár, akkor jár. Egy percig se érezd rosszul magadat emiatt! Évek óta fizettek adót gondolom, ha most ebből visszakaphattok, akkor miért ne tartanál rá igényt?

Unom már, hogy aki itt igénybe veszi a babavárót, vagy a csok-ot, az pénzért szül, aki kéri az adóvisszatérítést, az mocskos pénzhajhász, főleg ha sajnos nem is született meg az a magzat. Gusztustalan ilyen mértékben beletúrni más életébe, lelkébe és zsebébe. Azt az adót te befizetted. Ha van rá lehetőség, igényeld vissza. Jobb helyen van nálad, mint Lölö zsebében. :) Bár távol álljon tőlem a politika ugye...

2021. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, amin keresztül kell menned. Borzasztó lehet :(


A NAV honlapján ezt írják.


"A gyermeket nevelő szülők adó-visszatérítése annak jár, aki idén akár csak egy napra is családi kedvezményre (volt) jogosult."


Ott van, hogy VOLT. Szóval nem kizárt. Ettől függetlenül én mindenképp a NAV álláspontját kérném ki az ügyben. Nyilatkoznotok úgyis mindenképp kell december 31-ig, hogy jogosultak voltatok családi adókedvezményre. Nem tudni még, hogy fog kinézni ez a nyilatkozat, meg kell-e benne jelölni, ha már nem áll fenn a jogosultság, és ha igen, akkor milyen okból nem. Én mindenképp jelezném valamilyen formában, hogy elhalt a magzat. Aztán hozzák meg a döntést.

2021. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt olyan kolléganőm aki 24 hetesen vesztette el a kisbabáját és utólag a 12 hét és az elhalálozás között jogosult volt a családi adókedvezményre.

Ezt az új szja részt sajnos nem tudom hogy működik majd, arra tényleg kérdezz rá a navtól.


Sajnálom a veszteséged.

2021. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.
2021. okt. 25. 10:59
 9/19 anonim ***** válasza:

Én kétszer vetéltem el középidőben, 20 és 19 hetesen. Mindkét alkalommal már a 13. héttől járt a családi adókedvezmény, és a vetélés után a következő hónaptól már nem járt, vissza kellett mondani, de addig járt. Az első terhességemnél nem szólt időben az ügyintéző, hogy a vetélés után le kell mondani, így a következő évi adóbevallásnál vissza kellett egyhavit fizetnem. Így azt gondolom, hogy neked majd a jövő évi adóbevallásnál kell beírnod, hogy melyik két hónapra járt, és utólag fogod megkapni. De javítsatok ki, ha valaki jobban ért hozzá.

Az szja visszatérítéshez nem tudok hozzászólni.

2021. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Igen, nekem is ez jutott eszembe. Ennyi erővel egy ember halála utána hagyatéki ügyintézés elindítása, hagyatéki leltár összeállítása is maroktartás a gyászhuszár elve alapján, mert az örökség biztosan enyhíti a gyászt... :)
2021. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!