Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz kérdés terhesen?

Táppénz kérdés terhesen?

Figyelt kérdés

Igazából minden rendben van a terhességemmel szerencsére, holnap megyek a 20.heti genetikai ultrahangra és a nap közepén, de már nincsen szabadságom, amivel én rendelkeznék, ezért a főnökömmel egyeztetve kiíratnám magam 1 nap táppénzre. Az orvosok mennyire “utálnak” ezért? Nem nagyon van tapasztalatom, még sosem voltam táppénzen. Elmondhatom neki az igazat, hogy miért van rá szükségem, vagy inkább holnap találjak ki valami múló rosszullétet, amivel kiírathatom magam?

Köszönöm a segítséget!



2021. okt. 25. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Kötelező, terhesseggel összefüggő vizsgálatra a munkáltatód MTK alapján köteles elengedni téged és le se vonhatja a munkaidőből.
2021. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es jól írja az Mt szerint kötelező a vizsgálat időtartamára elengedni a munkávallalót és emiatt semmilyen hátrány nem érheti. Beszélj a főnököddel.
2021. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Azzal azért kiegészíteném, hogy kötelező elengedni, ha nem tudja megoldani munkaidőn kívül. Nőgyógyászok pedig rendelnek munkaidő után is, és ha akarnak, bele is fognak ebbe kötni, ha az uh előtti délután jelzed, hogy másnapra több hete lefoglalt időpontod van.
2021. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a főnöködnek, hogy ez van, el kell ugranod 1-2 órára, majd utána jössz. :)
2021. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából így kaptam időpontot, kórházban lesz, eddig minden vizsgálatom magánban történt és meg tudtam oldani. Most sajnos csak a nap közepére kaptam időpontot, nem is helybeli a város, utazással együtt az egész napom elmenne, ezért az hogy “vizsgalat idejére” elengedjen, konkrétan majdnem egy egész nap lenne. Egyébként nagyon korrekten és kedvesen állnak hozzám, ezért nem is szeretnék “követelőzni” vagy ilyesmi. 1 nap táppénz nem a világvége, csak nem tudom, a házidoki mit szól hozzá…
2021. okt. 25. 13:29
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Akkor beszélj a főnököddel, hogy elengednek-e enélkül. Ha nem, akkor megpróbálod kiíratni magad 1 nap táppénzre. Utána beszélj a háziorvosoddal is, hogy szükséged lenne emiatt egy nap táppénzre, mit szól (nem igazán szoktak a várandósokkal kitolni egyébként) és ennyi.
2021. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Akkor beszélj a háziorvossal biztosan kiir.
2021. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan emiatt nem írhat ki tp-re a háziorvosod, csak valami kamu betegséggel. Betegen meg nem mehetnél a kismamák közé vizsgálatra. A háziorvosodat fogod kellemetlen helyzetbe hozni, mert mindkettőnek nyoma van.
2021. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs olyan nap szabadságod, amivel te rendelkezel, attól még a munkáltató elengedhet... 1 nap tp-re a hét közepén nem hiszem, hogy ki tud írni a háziorvos... elég fura betegség az, ami 1 napos, akkor kb hét végéig kiírna. De ha már ez lesz, mindenképpen az igazat mondd neki.
2021. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!