Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6 hónapos veszélyeztetett...

6 hónapos veszélyeztetett terhesen új munkahely?

Figyelt kérdés
2012 óta dolgoztam egy kisboltban eladóként. Közben elvégeztem a kézápoló és műkörömépítő okj-t. Váltani akartam, felmondtam, rá egy hétre már ki is váltottam a katás vállalkozást és beültem egy szalonba. Pont aznap teszteltem pozitívat. Kemény 6 napig tudtam csinálni, nem bírtam a használt anyagok szagát, mellettem fodrász dauerolt stb. Az orvos javaslatára otthon maradtam veszélyeztetett terhességgel. A táppénzem siralmas és a gyedem csedem is az lesz, hiszen katásoknak ez a hátránya. Viszont jött egy lehetőség, bnőm apukája foglalkoztatna a családi vállalkozásukba, és tudnám is csinálni (webshopjuk van és abban kéne segítenem). A fizu is elég jó lenne. Szóltam a könyvelőmnek hogy segítsen akkor mi legyen a mostani vállalkozásommal, de leakar beszélni, mert hiába ez a valóság, az oepnél meg a többi helyen szerinte olyan kukacosak az ügyintézők, hogy visszaélésnek fogják ezt venni és elutasítanak minden ellátást majd amikor onnan mennék szülni mert visszanézik az előzményeket, és olyan nem lehet hogy valaki 6 hónapig veszélyeztetett terhes egy friss vállalkozásban, majd utána tud dolgozni egy új helyen ahol véletlen pont jobb a fizetés is és tuti szándékosan az ellátás miatt lett oda bejelentve. Tényleg van ilyen jogszabály? Vagy ha törvényileg vállalhatok is új munkát más munkakörbe ha az orvosom is úgy látja akkor is egy kötekedő ügyintéző elkönyvelheti visszaélésnek és az úgy is van? Kérem hozzáértők írjanak, mert megőrülök, hogy emiatt bukok 3 hónap fizut mert szülésig simán tudnàm csinálni, és a babával is több pénzt kapnék de nem azért mert csaló vagyok!!!

2021. jan. 22. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg semmiféle akadálya sincs a munkahelyváltásnak terhesen.

De amit nagyon meggondolnék, az az ismerösnél dolgozás, vagy a munak/fizetés látja kárát az ilyennek vagy megszünik a bara´tsa´g.

2021. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor miről beszél a könyvelő? Nem akarok ellátás nélkül maradni, mert azt mondta az is lehet a vége vagy még rosszabb!
2021. jan. 22. 11:40
 3/12 A kérdező kommentje:
A könyvelőm azt mondja nem az új munkahellyel lenne a fő baj, hanem eddig veszélyeztetett terhes voltam és most miért tudok dolgozni ha nem azért hogy jobb ellátásom legyen és ez így visszaélés!!
2021. jan. 22. 12:20
 4/12 anonim válasza:
54%

Igazából nem mindegy, hogy elbukod-e a magasabb ellátásokat, hiszen azt írod a végén, hogy "elbukni a 3 hónap fizut". Szóval akkor most miért történne a munkaváltás? Ha jó a webshopos meló és oda szívesen vissza is mennél szülés után, nem értem min gondolkodsz.


A veszélyeztetett terhesség semmit nem számít ilyen szempontból, hiszen hála Istennek olyan jól vagy, hogy el tudnál menni dolgozni.


Amúgy ezeknél az ellátásoknál az elmúlt két év alatti jogviszonyaidat nézik összességében, nem csak a várandósság alattit, azt hiszem.

2021. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Nyugodtan fogadd el. Nincs semmi jogszabály arra, amiről a könyvelőd beszél. Ha jogosult vagy az ellátásokra, akkor megállapítják, nem utasítják el azért mert gyanús...nem is értem. Táppénzt is munkakörönként szoktak megállapítani, tehát simán hihető, hogy körmösként vegyi anyagokkal nem hagyott a dokid dolgozni, de egy adminisztratív munkakört el tudsz látni.


Tb-vel kapcsolatban pedig könyörgöm ne a könyvelődre hallgass, mert legtöbbje nem ért hozzá. Hívd fel a kormányhivatal egyik egészségbiztosításis ügyintézőjét, vagy keress egy tb ügyintézőt.

2021. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem kapnál több pénzt, másolom a jogszabályt:

Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.

2021. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

De több pénzt kapna, mivel már az új jogviszonyt lehet figyelembe venni.


"...megállapításkor jövedelemként kizárólag a csed-ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért, a személyi jövedelemadó-előleg megállapításához, Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz bevallott, társadalombiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni."


Ha nincs meg a 180 nap, akkor vannak "kedvezmény-szabályok". Jelen esetben:

"Ha nincs sem 180, sem 120 nap jövedelem: ebben az esetben a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad része lesz a díj. Kivétel, ha a tényleges jövedelem vagy a szerződés szerinti jövedelem a minimálbér kétszeresénél alacsonyabb, mert ebben az esetben ez alapján állapítják meg úgy, hogy a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad részét nem haladhatja meg a díj."

Ezzel még mindig jobban jár, mint a KATÁS összeggel.

2021. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Hónapok óta úgy vagy táppénzen, hogy valójában nem is vagy veszélyeztetett terhes? Nem az ügyintézők kukacosak, meg kötekedők, hanem te vagy egy csaló. Erről beszél a könyvelőd. Csak jót akar neked, nem rá kellene prüszkölni.
2021. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Kérlek olvass utána, hogy vannak munkakörök amiket nem ajánlanak kismamáknak es ilyenkor az orvos csak ezzel a kóddal tud felvenni táppénzre, de hidd el én se örülök neki, hogy otthon kell üljek ennyi pénzből, mikor szívesen csinálnám de a babára is káros anyagokkal dolgoztam, ezért szinte beleszólásom se volt már írt is ki az orvos a baba érdekében! Többieknek köszönöm a segítő választ! Szóval telefonáljak be, fognak velem foglalkozni telefonon ilyen ügyben?

2021. jan. 22. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
A 7es pontosan leírta, ez a helyes válasz.
2021. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!