Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkahely vagy az állam...

A munkahely vagy az állam fizeti a táppénzt?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyed-en vagyok, van munkaviszonyom, azaz állományban vagyok de nem dolgozom jelenleg, 2 éves kislányomat nevelem. Úton van a kistesó, a nőgyógyász egyből javasolta a táppénzt, mert volt már vetelesem, és az orvos így fel is vett egyből táppénzre. Szoltam a munkahelyemre hogy nem e lenne probléma ha én ketto hetente vinném a táppénzes papírt, mert amikor 15 hetes terhesen eljöttem akkor is így volt. Azt mondtak nem probléma, csak már ok nem tudjak mi lett meg beszélve, és a vezetővel majd beszéljen meg( a műszak vezetővel beszéltem ezt)

Probléma lesz a vezetőnek? Ők fizetik vagy az állam? Én úgy tudom az állam. Vagy ő nekik van ebből bármi féle hátrány hogy én táppénzen leszek? Köszönöm a válaszokat


2021. okt. 29. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Úton van a kistesó, a nőgyógyász egyből javasolta a táppénzt,


Ebben hadd kételkedjem. Ugyanis valószínű, pontosan tudja, hogy otthon vagy, nincs olyan munkavégzési kötelezettséged, amit nem tudsz ellátni.

Sajnos igen, jogod van azt mondani a munkáltatónak, hogy vissza akarsz jönni, majd röhögve leadni a tp papírt, és pénzt elrakni, csak ez a joggal való visszaélés.

A táppénzt meg vagy az állam fizeti, vagy nem. Ha kifizetőhely a munkahely, ők fizetik ki, majd elszámolnak az állammal, és az egyharmaddal csökkentett összeget visszakapják. ha nem kifizetőhely, akkor az állam utal, és a munkáltatón bevasalja a harmadot.

2021. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
és igen, amíg tp-n vagy, fizetik a harmadát, továbbá erre az időre szabi jár. Százezreket húzhatsz ki a zsebükből a semmire.
2021. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ, tb kifizetohely-e a munkahelyed.

A cég utalta a táppénzedet vagy az OEP? Ha a cég, akkor kifizető hely, ha nem, nem.


Hát... pénzbe kerulsz nekik, de nem termelsz, de hát ilyen ez....

Amúgy szerintem ennek semmi jelentősége hogy viszed a tappenz papírt az ő szempontunkból, csak neked, hogy hogy adják le, higy kapod a pénzt.

2021. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az OEP fizette.

Rengetegen így csináljak. Anno így írta fel a védőnő is kis papírra.

2021. okt. 29. 12:27
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

de hát ilyen ez....


gondolom, sose voltál munkáltató :(

de lehet, hogy lesz egy lányod, akit fiatal pályakezdőként majd nem akarnak felvenni a kérdező miatt, mert nem akarnak százezreket bukni.


Nálam az egyik cégnek most három milla feletti összeget kellett kifizetni csak szabimegváltás címen, olyan dolgozó után, aki három hónapot volt náluk, majd elment táppénre, hét és fél hónapig fizették a harmadát. Megszült, nem volt másfél a kicsi, megint terhes lett, beadta a papírt, hogy kéri a fiznélküli megszüntetését, majd ahogy lejárt a 30 nap várakozás, máris tp, megint 7 és fél hónap. Ugyanezt eljátszotta még egyszer.

Tehát közel két év táppénz után fizette a hozzájárulást a munkáltató, emellett most ki kellett fizetnie a szabadságmegváltást. Jár szabi ugye a 21-22 hónap táppénzre, mert munkában töltött időnek minősül, legyen két év; jár szabi a három szülési szabi idejére, másfél év, és jár a három gyed első fél éveire, másfél év. Ha csak a 20 nap alapszabival számolsz, ez akkor is 100 nap, több, mint három havi bér. Ő 33 évesen szülte az elsőt, plusz gyerekek utáni pótszabik.

A munkakörében most a bruttó alapbér 4000ezer. Számold ki, mennyit akasztott le a cégről, még három havi tényleges munkavégzésnél is kevesebbel.

Ezt kellene végiggondolni annak, aki visszaél a párhuzamos ellátásokkal, hogy utána ez a cég meg fogja gondolni, akar-e fiatal nőt.

2021. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
400ezer, bocs
2021. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
10 éve dolgozom a mubkahelyemen, én is kis körülönbséggel szeretnék kettő gyereket...Minden lelkiismeret furdalàs nélkül, úgy fogom csinálni, ahogy a legjobban járok... Utána ugyanide jövök vissza hosszú évekre. Nem tervezek váltani, és itt is maximálisan meg vannak elégedve velem. Nem tudom mire fel ez a nagy dráma. Had ne sajnáljuk amúgy a munkáltatòkat. Tisztelet a kivételnek.
2021. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszi utolsó, én is így teszek. Azért adom majd le a papírt.
2021. okt. 29. 12:46
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
kérdező, undorító. Nem akarsz dolgozni, hát hazudsz.
2021. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket.


A táppénzt az oep fizeti,utalja neked. Viszont az oep az 1/3at behajtja a cégen.


Papíron valóban jár gyed mellett a táppénz. Illetve az ember nemellensége magának,persze,hogy igénybe veszi ha jár.


De a munkáltatók többsége rossz szemmel nézi. Hónapok/évek óta otthonanyuka, nincs haszna a cégnek belőle, azt még fizessen utána.

Nem 1 olyat hallottam,emiatt(persze más indokkal) rúgtákki az illetőt,amint lehetett.


Egykönyvelő

2021. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!