Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt vagyok a munkahe...

Táppénz alatt vagyok a munkahelyemen. Úgy tudom az első 10 napot a munkáltató fizeti. Mennyi az összeg, amit a munkáltató fizet és azt mikor kapom meg? A többit a TB! A TB mikor küldi?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első 15 napot fizeti a munkálltató, a béred 80 %-a, és ezt a következő hónapban, amikor van a fizetés, meg kell kapnod. Ennek a neve betegszabadság. A többit a TB fizeti, ez már úgy tudom, hogy csak a 60-70%-a, és bizony ezt nem kapod meg olyan hamar, van aki csak másfél-2 hónap múlva kapja meg.

[link]

2009. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"van aki csak másfél-2 hónap múlva kapja meg."


ez igaz, de azt tudni kell, hogy a tb csak akkor tud fizetni, ha neki lejelentik. ezt pedig a munkáltatódnak kell, ő viszont csak akkor tudja, ha beviszed neki a táppénzes papírt, amit az orvosod állított ki.

amikortól beviszed, onnantól van a munkáltatódnak 3 napja, hogy továbbküldje a tbnek és a tb onnan számítva 30 napra fizet.

azaz, ha nem viszed be a papírt a munkáltadódnak, akkor ő nem tudja lejelenteni és akkor a tb nem fizet.


azért szokott a tb olyen sokára fizetni, mert sokan azt csinálják, hogy csak miután meggyógyultak viszik be a papírt a céghez, ami meg ül még rajta egy kicsit (ami ugyan törvénytelen, de idehaza nem szokás kiverni a balhét ilyenek miatt) a tb meg miért fizetne, ha nem tudja, hogy fizetnie kellene...

2009. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!