Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha lehetőséged lenne rá,...

Ha lehetőséged lenne rá, mikor mennél vissza az alábbi feltételekkel dolgozni?

Figyelt kérdés

Tanítok (ez a részmunkaidős állásom). Heti egy nap, összesen max 6-8 órát érint. GYED alatt már visszavárnának, célszerűen szeptemberben, vagy februárban tudok zökkenőmentesen visszacsatlakozni. Januárban szülök, ezt a félévet már némi átszervezéssel ugyan, de befejezem. Értelemszerűen a tavaszi teljesen kimarad. Szeptemberre a babánk betölti a fél évet, így visszajöhetnék, de nem túl korai ez még? Annyira picike lesz akkor még. Rengeteg segítségem lenne (anyukám, nagymamám, nagynéném, alig várják) a munkahelyemtől 10 percre, de akkor is korainak érzem most. A GYED kiegészítés viszont nem jönne rosszul és az elmém frissen tartása sem.

Ti hogy látjátok, ilyen feltételekkel legkorábban mikor állnátok munkába?


2021. okt. 29. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Dönts, ahogy jónak látod. Te tudod mennyi a teherbírásod, te tudod, hogy mennyit bírsz el.

Ne az itteni momzillákra hallgass, akik úgyis nemet fognak írni, hanem a saját érzéseidre.

2021. okt. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

"Minek szül az ilyen?"

"Miért vállaltál gyereket?"

"Fél év még nagyon korai, én a gyerekem 10 éves koráig otthon voltam vele."


3... 2... 1...

2021. okt. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Elég korai még ezen gondolkozni, lehet nem lesz könnyű baba, és ha nem alszol egész éjjel napokig, nem biztos, hogy vágysz majd dolgozni, az is lehet jól esik kiszakadni, 1 nap nem a világ.
2021. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

+1 a hármasnak

Egy nap nem hangzik soknak, de majd meglátod, ha odajutsz, hogy neked konkrétan belefér-e. Nekem nem fért volna, mert akkoriban nem igazán aludtam semmit.

2021. okt. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én egyik gyerekemnél se tudtam volna visszamenni féléves korában dolgozni, de egy évesen már simán. Egyetértek az egyik válaszolóval, hogy úgyis csak akkor tudsz majd dönteni,ha ott tartotok
2021. okt. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

Én most pont így vagyok. 3,5 éves oviba minden nap 4 órát, a 2,5 éves bölcsibe (mivel nagyon társaság függő, és én nem tudtam neki ezt biztosítani, mert nincs babás a közelünkbe) heti 3x 4 órát van. És most itthon vagyok a 3.-al. 6 hónapos. Nekem csak a homeoffice működik. De nekem ez saját vállalkozás, szóval ha neked nem adottak a feltételek, és még 6 hónaposan tényleg kicsi, akkor még várnék.

Én is rengetegszer kötöm magamra, és úgy csinálom a dolgokat. Meg nekem a dolgozom félig most már babaszoba, mert itt vannak a játékai. De nem tudom elképzelni, hogy bejárjak dolgozni.

2021. okt. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Heti 1 nap 6-8 óra,az teljesen elfogadható,akkor még úgyis vagy 2-3szor aludni fog. Neked is kis kizökkenés lesz, mellesleg az sem feltétlen rossz, hogy másokra van bízva,később könnyebben megszokja az elválást,tapasztalatom szerint.
2021. okt. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam mindig a gyerekeim 1-másfél éves korában jött el az az idő, amikor ÉN elkezdtem leválni róluk. Azaz már nem éreztem úgy, hogy velük lenni fontosabb minden másnál. Nyilván ahogy egyre több kiváltott étkezés volt, otthagytam anyukámra, tesómra őket, megetették őket, mi meg lenyomtunk egy gyors bevásárlást nyugiban a férjemmel. De egy féléves még jó esetben kizárólag anyatejes, így semmiképp nem fért volna bele egy 6-8 órás munkanap.

Én várnék ezzel még egy évet, de felet mindenképp. És nem, nem érzem magam momzillának egyáltalán. :)))

2021. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy fogok dönteni, ahogy jónak látom, de tapasztalatokra, véleményekre kíváncsi vagyok. Akkor is, ha az nem feltétlenül egyezik az én véleményemmel. :)
2021. okt. 30. 09:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Amerikában 4 hetes kortól 4-6 órába visszamennek simán az anyukák. A magyar nők belehalnak heti 8 óra munkába is.
2021. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!