Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most jár le a 2 8 éves fundame...

Most jár le a 2 8 éves fundamentám szeptemberben,viszont a szerződéses összegen felül(tehát az általam befizetett durván 2x (2,7m + 3,7m hitellehetőség)) szükségem van még pénzre. Ilyen feltételek mellett mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Ha összesen durván 20m-ra van szükségem a meglévő pénzem mellé, mire számíthatok? Ha lehet,mindenképp fix törlesztőst szeretnénk végig.

(Hétvégére van időpontom a fundás ügyintézővel, de addig is tájékozódnék..:))



2021. júl. 6. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Fundementa itt olyan mintha onero lenne tudtommal, szoval fel tudsz venni egy sima piaci lakashitelt, abbol meg van ezerfele kombinacio, megtudod talalni azt amire neked szukseged van.

Van mindenfele futamido, kamatperiodus, es majd fizetesed alapjan kiszamolod te melyiket tudod felvenni.

2021. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,ezt a részét értem, viszont a fundának is van hitele és pár ismerősöm azt mondta,ott kapott kedvező ajánlatot,viszont én nem értem az egész koncepciót. A hitelkalkulátoruk szerint 20m 20évre 8,1m(x év x hónap,ezt megtakarítási időszaknak hívja) és ezen felül még 11m (sznitén x év x hónap,kicsit kevesebb mint a fele). Ha összeadom, 21m körül jön ki, szóval gondolom a csavar ott van,hogy fizetem először a megtakarítást,majd később a hitelt ÉS a megtakarítást együtt. Szombaton mindenképp kiderül, de ha valaki tudja, akkor már nem teljesen tájékozatlanul esek be.. :)
2021. júl. 6. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
A Fundamenta azonnali áthidaló hitelei a legdrágábbak, valamit benéztél, vagy valóban egy olyan konstrukciót mutattak Neked, ahol először 8 évig kellene megint takarékoskodni, amire a Fundamenta jelképes kamatot ad, állami támogatás viszont nincs, ezt követően pedig ad valamilyen hitelt. Minenképpen kérj bankoktól is ajánlatot, ha jó a jövedelmed, aká egyedi kamatot is kaphatsz.
2021. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan itt a jobb oldalon a 'Hitel' résznél tudok nyitni egy kalkulátort:

[link]

Amiben ezt mutatja,ha beállítom a számomra érdekes számokat:

[link]


Szóval a kérdésem konkretizálva:

10év 7hó-n keresztül csengetem a 60k-t,majd ha ennek vége,utána csengetem a 121248-at ÉS a 60k-t is emellé(tehát összesen 181248-at?) amíg ki nem fut a sztori(20év)?

2021. júl. 6. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:

A fundádnak van egy maximális szerződéses összege. Erre te azt mondtad, hogy 2,7 millió megtakarítás, plusz 3,7 millió hitel lehetőség és ebből van 2 db.

Tehát visszakapod a megtakarításod állami támogatással, ami összesen 5,4 millió és felvehetsz mellé 7,4 millió hitelt. Ez viszonylag kedvezményes, érdemes meghallgatni az ajánlatot. Milyen feltételekkel, törlesztővel, futamidővel, thm-mel adják. Régen volt olyan opció, hogy szimplán tovább fizeted a havi addigi befizetéseidet kb. dupla annyi ideig, mint a megtakarítási fázisban.

Kell kérni mellé máshonnan egy sima piaci lakáshitel kalkulációt. Erre amúgyis szükséged lesz, mert ez a hitel neked nem elég. Kérj a teljes összegre is és kérj arra az opcióra is, ha felveszed a funda hitelét. Össze kell hasonlítani és azt választani, amelyikkel jobban jársz.

2021. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!