Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan történik egy bt....

Hogyan történik egy bt. Átalakítása kft-vé, mik a lépései, milyen feladatai vannak az átalakulással a bt-nek, a tagjainak, és milyen feltételek teljesülése esetén valósulhat meg az átalakulás?

Figyelt kérdés

#bt. átalakulása #bt-ből kft. #átalakulás folyamata #átalakulás előfeltételei #átalakulási lehetőségek #mi az ideális megoldás
2019. márc. 14. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ügyvéd
2019. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy a jogi részéhez, az új társasági szerződés elkészítéséhez és a bejegyeztetéshez ügyvédet kell bevonni.


Inkább az érdekelne, hogy számviteli és adózási szempontból milyen részfeladatokból áll a bt. lezárása (ha így nevezik szaknyelven) és az új kft. elindítása.


A bt. külső felek felé (beszállítók, bank, NAV)tartozásmentes, de a beltagja felé van tartozása korábbról felhalmozott tagi hitelekből.


Minimális értékben vannak tárgyi eszközei (iroda bútor, számítógépek, monitor, ...)


Valamint van valamennyi régi árukészlete (néhány millió Ft), amiből avulás, amortizáció, értékvesztés miatt biztosan selejteznie is kell.


Szóval elsősorban abban kérnék támpontot, hogy a fentiek ismeretében milyen feladati vannak a bt-nek, beltagnak az átalakulással összefüggésben.

2019. márc. 14. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelő.
2019. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem az volt a kérdésem, hogy az átalakítással kapcsolatos teendők vonatkozásával kihez (kikhez), milyen szakemberekhez kell fordulni.


Esetleg valaki egy részletesebb, kifejtős, szájbarágós válasszal, válaszokkal is tudna segíteni?

2019. márc. 14. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak gazdaságjogi ügyvédek, akik egy könyvvizsgálóval együtt bonyolítják ezeket az átalakulásokat. Erre mind ők adnak pontos és kielégítő választ, persze nem ingyen. Keress egy ilyen csapatot és a könyvelőd plusz az érintettek, üljetek le megbeszélni a teendőket.
2019. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerettem volna tájékozódni, előzetesen képbe kerülni a lehetőségeket és a tennivalókat tekintve, de úgy tűnik nem ez a fórum az, ahol költségek nélkül érdemibb információhoz jutok.

Azért köszönet az iránymutatásokért. :)

2019. márc. 14. 11:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy bonyolult jogi-gazdasági dolgot kérdeztél, ráadásul tartozással terhelt a BT - a Gyakori kérdések valóban nem a megfelelő fórum erre. Ha itt egy rossz választ kapsz - és esetleg nem is tudod, hogy rossz - akkor az utána neked nagyon sokba fájhat a NAV felé.


De annyit Te is meg tudsz tenni, hogy beírod a keresőbe: Bt-ből Kft - csak ennyit tettem, máris ráleltem valamire:

[link]

(3-as vagyok)

2019. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mikor én alapítottam át a bt-t kft-vá akkor kerestem egy ügyvédet és egy könyvvizsgálót akik már ezer ilyet csináltak. Ingyen nem fog menni a tanácsadás.
2019. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ért a könyvelőd a könyvvizsgálathoz, egy részét vele is meg tudod beszélni. Akárkihez is mész majd egy viszonylag rendezett főkönyvet tuti fog kérni.
2019. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Végig vinni, ahogy az előttem lévők is mondták, könyvvizsgálattal alátámasztott zárással és ügyvédi alapítózással, nyitással lehet. De előtte Te magad kellene, hogy megtervezed pl. a jogviszonyokat az új cégben, mert az ügyvédet kutyára nem fogja érdekelni, hogy Te most tisztelet díjast akarsz vagy részmunkaidős munkaviszonyost. Neki ott van a fix díja és kitöltetlen iratminta, és a névnél többet nem nagyon akar copy paste-zni. Csak hogy az tagi jogviszonyra szól, közben a könyvelő meg tépheti a haját, hogy éves szinten pár millával kintebb leszel emiatt,met jó neked a legolcsóbb megoldás is erre -és nem ezt tanácsolta - ha egyáltalán érdekli majd a dolog, azon felül hogy fizesd a díját.


Jó móka, csak valóban Te legyél az aki köti az ebet a karóhoz, ne hagyd magukra őket, mert a végén egyszerűsítettbe, tisztán tagi jogviszonnyal lesz megalapítva a kft-éd és többe lesz a leves mint a hús.

2019. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!