Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki CSED-et kap valóban a...

Aki CSED-et kap valóban a bruttó fizetését kapja, vagy vonnak le valamit?

Figyelt kérdés
Én most GYED-en vagyok a másfél évesemmel, de jön a következő baba és időközben bevezették a bruttó CSED-et. Utoljára 2 éve dolgoztam, mert hamar táppénzre mentem. A két évvel ezelőtti bruttó fizetésemet fogom kapni a nemsokára megszülető baba után CSED-ként? Nekem ez túl szép, hogy igaz legyen.
2021. nov. 8. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 15%-ot ugyanúgy vonják, mint eddig.
2021. nov. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szja-t vonnak belőle, a 15%-ot. De adókedvezmények így érvényesíthetőek belőle. (Esetemben például családi adókedvezmény 1 gyerekre, a súlyos fogyatékossági adókedvezmény, és az első házasoknak járó. Így azért megközelíti a bruttót, de a 15% levonással is szép összeg lenne, azzal is elégedett lehet az ember, akármennyi is legyen az.)
2021. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nincs brutto csed, ezt nem tudom honnan veszed 😅


A bruttó béred nézik, eddig a 70%-a volt a csed alapja, most a 100%-a.

Az szja-t (15%) ugyan ugy vonják belőle.


A gyed maradt a bruttó bér 70%-a alapnak.

2021. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem most a 4. gyerekem fog születni. Akkor az Szja-t ebből sem vonják?
2021. nov. 8. 10:00
 5/7 A kérdező kommentje:
A családi adókedvezményt a férjem veszi igénybe a már meglévő 3 gyerek után.
2021. nov. 8. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Hogy érted, hogy az szja-t ebből sem vonják-e? Hárman leírták, hogy a bruttó csed a fizetésed 100%-a lesz, amiből ugyanúgy 15% szja-t vonnak, mint eddig.
2021. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem. 4 gyerekkel valóban nem fogsz szja-t fizetni.
2021. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!