Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamák 90%-a valóban a...

A kismamák 90%-a valóban a bejelentett fizetéséből él?

Figyelt kérdés
Sokan elmennek táppénzre már 2-3 hónaposan, holott az nem lenne indokolt. Csupán azért, hogy pihenjenek, és élvezzék a kismamaságot. Hát. Én is élvezném, de sajna akkor kb havi 120 ezerrel kevesebbet kapnék. Csak nekem van ilyen melóhelyem? Hihetetlen.
2011. júl. 8. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

A fizetésed 40%-a 120ezer Ft? Tehát 300 000 Ft a fizud?

Akkor mit érdekel más miből él? Ilyen fizetésem lenne én biztos nem turkálnék más zsebében.

2011. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az első perctől elmentem táppénzre, mert szinte semmivel nem kaptam kevesebbet így, talán 20 ezerrel. ( Nem 100 ezer volt a fizum, hanem sokkal több). Nekem nem érte volna meg a napi 10 órás stresszes munka, több 100 km vezetés sok esetben hóban, jégen, stb.

Pesze most a gyed nagyon kevés, de a táppénz és a tgyás jó volt.

Válaszolva, igen, mi abból éltünk - élünk, és a férjem fizujából.

2011. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Most ez kérkedés vagy irigység? örülj, hogy ennyit kapsz, a másik zsebében meg nem illik turkálni! Én egyik gyerekemmel se voltam táppénzen (4van!), de nem azért, mert esetleg kevesebb lett volna a fizetésem (mondjuk, óvónőként azért nem százezrekkel kaptam volna kevesebbet), hanem mert nem éreztem, hogy szükségem lett volna rá. De ha valaki úgy érzi, neki jobb, ha táppénzre megy, tegye! Ehhez közöm nincs.
2011. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen,abból éltem.Nem az élvezet miatt mentem táppénzre,hanem mert a munkahelyemen-mikrobiológiai labor,veszélyes vegyszerekkel-az orvosom szerint levegőt vennem se lett volna szabad,nem hogy dolgozni.
2011. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja! és nem, nem a táppénzre kapott pénzből éltünk, hanem a fizetésemből, meg persze a férjeméből. Sőt (mi szörnyű) mind a 4-gyel itthon voltam 3 éves koráig. Pedig nem dúskálunk, csak ami nem szükséges, nem vesszük meg.
2011. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sumergo ***** válasza:
78%

Miből gondolod, h nem indokoltan mennek táppénzre? Minden munkahely körülményeivel ennyire tisztában vagy? Az én munkahelyemen mindenki korán megy táppénzre, és szerintem ez 100 %-ig indokolt! Tudod a vegyszerek, stb. pont az első hetekben okozhatnak fejlődési rendellenességet.

Ezzel a kérdéssel kár foglalkoznod, turkálj a saját zsebedben!

2011. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel azért mentem táppénzre, mert ki akartam élvezni a kismamaságot. És úgy sem kaptam rosszul, plusz a párom fizetése. Még félre tudtunk rakni. Most viszont fordult a kocka, dolgozni akartam, de sajnos veszélyeztetett terhes vagyok az elejétől, kórházban is voltam. El vagyok tiltva szinte mindentől. A melóm meg stresszes, vagy állok, vagy ülök egész nap, variálni nem lehet, ja és 10 órán keresztül.
2011. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Most már valóban nagyon kevés a táppénz. tavaly még több volt.És ez a Te esetedben is nagy visszaesés lenne. Mérlegelned kell, mennyire stresszes a munkahelyed. Én suliztam is munka mellett, így volt majdnem két egyetemi félévem, ami jól sikerült, így a két utolsó félévre átkerültem állami támogatásra. nekem megérte, mert így 2* 173.000 maradt a zsebemben. (pontosabban nem vettem fel diákhitelbe)
2011. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó 120 e Ft volt a fizum.Június 01-től vagyok tp-en a 10 órás állást már nem bírtam volna. 32 h km.
2011. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Elmentem 4 hónaposan táppénzre, mert nem akartam terhesen hallgatni az otromba embereket, akik trágár módon üvöltik le a fejemet a telefonba, és még igazuk sincs. (telefon ügyfélszolgálaton dolgoztam). És nem is bántott, inkább úgy fogtam fel, hogy amíg levonták a fizetésem felét az előző 7 évben, akkor legalább vissza is kapok valamit belőle a táppénzzel, a tgyással és a gyeddel.
2011. júl. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!