Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a munkátok Budapesti és...

Mi a munkátok Budapesti és környékbeli lakosok, mennyi a nettó fizetésetek, valóban jobban éltek az Orbán kormány alatt?

Figyelt kérdés

Az adókedvezmény által valóban 3 gyerek után a Bruttó fizetést viszitek haza?


Két gyerekes kollégám +100.000Ft kap a két gyerekre.



2021. ápr. 18. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Plusz 100at nem kap két gyerekre, legalábbis az adókedvezmény 40 ezer csak. Akkor lehet, hogy úton van már a harmadik, csak nem kötötte az orrodra.


Én amúgy jobban élek, mint a Fidesz kormányzás elején, mondjuk ehhez nekik csak annyiban van közük, hogy szétbaxták a munkahelyemet (sajtó), és jobbhíján átmentem az IT szektorba.


Ahol amúgy akkor sem vinném haza a br fizetésemet nettóban, ha három gyerekem lenne, mert több adót és járulékot fizetek, mint 100 ezer.

2021. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Mivel az Orbán kormányok előtt nem dolgoztam még, ezért nyilván jobban.

Ahhoz képest, ahogy élhetnék, ha normális kormány lenne viszont elég szarul élek.


Középvezető vagyok, nem keresek rosszul, de így, hogy mindenféle szaporodási hitelekkel, támogatásokkal ellehetetlenítik a gyerekmenteseket elég nehéz előre jutni

2021. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
IT-s vagyok, és örülök az egykulcsos adónak. A korábbi progresszív adórendszerben valszeg már burzsujnak számítanék - ami egy vicc, mert nem a fizetésből élőket kell adóztatni, hanem a cégeket...
2021. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Jól keresek, mérnök vagyok, de az adó mértéke botrányos sajnos. Mivel az előző kormány alatt még nem dolgoztam, nincs összehasonlítási alapom. Node azért azt ne felejtsük el, hogy nekik nehezített volt a pálya a válság táján, szóval nem biztos hogy össze kellene hasonlítani sarkosan azt az időszakot a mostanival.
2021. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

A fizetésem független attól, hogy ki van kormányon. Nettó alapbérem 340 ezer. Erre jön 100-200 ezer forintos túlórapénz. A maszekolást is megemlítem de pontos összeget nem írok. Egy lakást is kiadunk de erről sem szeretnék írni számokat.


Két gyerekem van és így havi 40 ezer a családi adókedvezmény. Családi pótlék 26 ezer.

2021. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

10 nappal keresek nettó 255-öt. Nem sok, de az átlag napi 2 óra munkáért tökéletes.


Bár a cég a kormányhoz köthető, de a törvényi előírások szerint jár el, tehát ami a többi cégre is vonatkozik!


Arányaiba nézve, jobb helyzetben vagyok. Ez mellett tudok tanulni!

2021. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dávid ***** válasza:

Én idősgondozóként nettó 128.000.-Ft-ra voltam jogosult tavaly, most az OKJ után 220.000.-Ft-ra nőtt, és az ápolói BSC után, ha befejeztem akkor lesz már egy magasabb fizum.


Nettó 380.000-nál már nem mennék külföldre.


Előtte angolt tanítottam magántanárként, 350.000.-ft nettó mínusz 50.000.-Ft KATA.

2021. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Csak néhány éve kezdtem el dolgozni mint kontroller, most idén januárban átmentem egy SSC-be pénzügyi területre. Havi átlag nettóm 450 ezer.
2021. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!