Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A csedet/gyedet megigényelhete...

A csedet/gyedet megigényelhetem úgy, hogy nem a munkáltatón keresztül?

Figyelt kérdés

Jelenleg terhes táppénzen vagyok,a munkáltatóm a terhességem bejelentése óta haragszik. A táppénz 1/3át neki kellene állnia, de ö azt a 30000 ft ot is sokallja.(nem is biztos hogy meg fogom kapni)


Férjemmel jó barátok voltak, a napokban összevesztek, és majdnem verekedtek is. Azóta nem állnak szóba. Az a helyzet, hogy így még a táppénzes papírt sem tudom, hogy h adjam le, illetve ha jön a baba, akkor a csed/gyed igénylést,mert azt a munkáltatón keresztül kellene. Ilyenkor mi a teendő, hogy kerülhetném ki őket, hogy elintéződjenek ezek az anyagi dolgok. Hamár dolgoztam úgy gondolom, hogy jár nekünk. Azt viszont tudom, hogy nem lesz hajlandó segíteni benne.


Kérlek ne peres dolgokról írjatok, hanem ha valaki járt úgy,h a munkáltatója nem volt segítőkész, hogy oldotta meg,h megkapja mégis?!

Válaszukat előre is köszönöm!



2021. nov. 9. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

A táppénz 1/3át neki kellene állnia, de ö azt a 30000 ft ot is sokallja.(nem is biztos hogy meg fogom kapni)


nem is te kapod meg, hanem az állam, de hagyjuk.


Azt nem értem, miért haragszik, de ha te szívesen fizetsz a semmire havi 30ezret, akkor hajrá. Megértem, ha ő nem így gondolja.


És nem, te nem igényelheted meg.

2021. nov. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én maradtam volna még pár hónapot, ők mondták, hogy van helyettem más..

A munkáltatónak kötelessége fizetni, ha már dolgoztatni nem sajnálta az embert. Azért haragszik, mert nem 3 év múlva lettem terhes, ő úgy tervezte. Hát nem ő fogja eldönteni, hogy mi mikortól szeretnénk gyereket, nehogy már mi ne lehessünk boldogok, ez a világ rendje, tudta,h már vágyunk egy babára, azt mi sem gondoltuk, h ilyen hamar sikerül.

2021. nov. 9. 07:27
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én maradtam volna még pár hónapot


khm, szóval a táppénz is kamu, kérésre írt ki az orvos?

2021. nov. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te mi a faszt kötekedsz? Képzeld, napi 100 zsugor vizet pakoltattak velem terhesen, minden nap fájt a derekam. Megbeszéltük,h lesz segítségem, de szartak rá. Ennek ellenére is mondtuk, hogy ha szükséges maradok még, csak segítsenek az emelésben...
2021. nov. 9. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Elmondásod alapján a munkáltatód nem egy nagy cég, tehát nem TB kifizető hely, így a csed/gyed igénylést nem hozzájuk hanem a MÁK-hoz kell benyújtanod.

A táppénzes papírt pedig tértivevényes levélként add fel így minden esetben látszik ki és mikor vette át, onnantól nekik kötelességük továbbitani. Ha hosszabb ideig nem érkezik táppénz a számládra szintén a MÁK tud segíteni, vidd be a visszakapott tértivevényeket és jelezd a problémát.

2021. nov. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

gy a csed/gyed igénylést nem hozzájuk hanem a MÁK-hoz kell benyújtanod.


nem. A foglalkoztató nyújtja be.

2021. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

A csed / gyed igénylést semmilyen módon nem tudod kikerülni.

Engem egy ismerősöm jelentett be a végéhez a szülésem előtt 2 hónappal hogy legyen munkaviszonyom a szülés alatt.

Augusztus 9.én szültem, augusztus 15.-ig voltam nála munkaviszonyban

Majd augusztus 20.án bementem a kormányhivatalba ugyanis telefonon azt mondta a hölgy hogy megpróbálhatom náluk is beadni a kérelmet bár hivatalosan a munkáltatómnak kell elküldenie akkor is ha már megszűnt a munkaviszonyom. Gondoltam milyen jó fej, megcsinalta, bekuldte. Eltelt 1 hónap...semmi

Bementem a fővárosi egészségbiztosítási pénztarba hogy hol tart az elbiralas majd közölték hozzájuk nem érkezett be semmi.

Elmondtam hol nyújtottam be, majd közölte a hölgy, hogy nem tudom ezt a folyamatot kikerülni, a munkáltatómnak kell az igénylést bekuldenie ugyanis cégkapunk keresztül kell megkapniuk az igénylést az utolsó munkahelyemtől.

Az én ismerősom aki bejelentett magához szintén nem akart ezzel foglalkozni de elkértem tőle a könyvelőjének a telefonszámát és úgy vittem a papírt a könyvelőnek és küldte el az igénylést a cegkapun keresztül.

Sehogy nem tudod ezt kikerülni.

2021. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. nov. 9. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!