Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy működik a CSED/GYED...

Hogy működik a CSED/GYED számítás? Az alapbér számít?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a terhesség alatti (esetleges) táppénz előtti 6 hónapot nézik. Ebben az esetben az alapbért nézik, vagy hogy abban a hónapban mennyi volt a teljes fizetés? Például ha prémiumot kaptam egyik hónapban, azt is alapul veszik? Ha táppénzen voltam ebben az időszakban, akkor arra a hónapra a csökkentett bér alapján számolnak?
2021. nov. 10. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hónappal számolnak, hanem bérezett nappal, (nem hat hónap hanem 180 nap) a tappenzes napokat minden esetben átugorják. Minden beleszámít ami TB alap, tehát a prémium, műszakpótlék igen, de a cafeteria nem.
2021. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! A betegszabadságot is átugorják ebben az esetben, vagy az a 15 nap beleszámít?
2021. nov. 10. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A baba születése UTÁNI 180 napot (6 hónapot) nézik. Tehát ha pl megszületik a baba januárban akkor januártól júniusig nézik, hogy addig mennyi volt a BEJELENTETT bruttó bér. Nálunk apuka igényelte meg a GYED extrát.
2021. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

#3 a baba születési után hogy néznék már a dolgokat? Akkor nem is dolgozik az ember...


A férjed csak 6. hónapos kor után mehet gyed-re, akkor máshogy számolnak.

2021. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Hogyan néznék a baba születése utáni 180 napot?? Ekkora butaságot ne mondj már…
2021. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A baba születése után nem is dolgozol és CSED-et kapsz. Hogy számolnák abból a CSED összegét?
2021. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A szülést megelőző harmadik hónap végétől visszafelé nézik a 180 nap átlagát. A táppénzes napokat átugorják, a betegszabi viszont beleszámít. Ahogy az egyes írja, mindent néznek, amiből tb-t vonnak. Én például pont abban az időszakban kaptam bónuszt, szépen meg is dobta az átlagot.
2021. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!